Programiranje keycard kartica-kljuceva za auto

Discussion in 'Generalna diskusija' started by SpookyMoO, Jul 8, 2019.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nisam znao gdje da stavim temu, pa valjda ovdje mogu, a ako ne, neka mod prebaci u odgovarajucu sekciju.
    Naime,imam Renault Scenic II 2005g i imam 2 kartice s njim. Jedna je misteriozno prestala da radi, tj. niti je mogla da otkljucava, niti ju je citac kartica auta uopste detektovao. Karticu sam nosio jaranu, misleci da je klasicna boljka, tj pohabani lemovi, ali sve je ok s njom. Nije naravno ni do baterije. A druga mi je poprilicno ostecena, pa sam odlucio prvo da kupim samo kuciste, bez elektronike, te sam onu sto ne radi stavio u kuciste novo, ali jedva. Posto je sva kartica ljepljena, proces je jako mukotrpan i tezak i postoji rizik ostecenja elektronike, tako da nisam ovu sto radi dirao.
    Nakon toga narucim 2 kartice nove sa cipom i alatku za programiranje, oboje na aliexpesu.
    Upravo sam uspjesno kodirao obe nove kartice, ali kada sam sve zavrsio, skontao sam da ova stara ne radi vise!?? Kada sam se povezao sa ECU jedinicom, samo detektuje ove 2 nove, a one dvije stare vise nema na listi kartica.
    Je li ovo treba da se desi ili sam nesto pogresno uradio? Da li neko ima sa ovim iskustva i da li znate da li se ove stare mogu ponovo programirati?
    BTW tool i kartice koje sam koristio su ove:

    https://s.click.aliexpress.com/e/cmMVe4la

    https://s.click.aliexpress.com/e/cSmf407O


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. veki81

    veki81 Aktivista

    Nezz. kako to kod francuza ide samo znam da kod svaba moras unijeti u ecu broj aktivnih kljuceva, moguce da ti je ostalo na 2 kljuca pa ti ove nove programirao a stare izbacio.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa glupo bas bezze.Prije programiranjai izlistalo moje te dvije kartice i onda ponudilo opciju da programiram nove.Kaze ubaci karticu zavrsi prvu pa pita hocu li jos jednu ubacim i drugu.Pita hocu li dalje,kazem ne i zavrsim proces.Kad sam izasao probam staru ne radi a ove dvije nove rade.Nidje veze

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Nezz kako izgleda taj programer, mislim softverski ali vidi ima li opcija da povecas broj kljuceva.
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    dobro je pa barem rade :D .
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad se udje u proces programiranja sve se briše i zapisuje iz pocetka. Znaci da je normala sto ti je obrisao stare kartice.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jbg da sam to znao kupio bi 4 komada hahaha.Znaci sad da hocu 4 kljuca kupit moram 4 komada a ove poslije baciti.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Možeš ti i stare dodati samo si trebao tokom procesa sve dodati (uključujući i stare) ako sam dinu dobro shvatio
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mislim da se stare ne mogu reprogramirati.Vip mora imati praznu memoriju bar tako citam ili nisma upravu?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dobro si shvatio. Ne radim ja te stvari ali sam vise puta isao kod svog druga sto se tim bavi i kad treba upisati novi kljuc moram ponjeti sve stare kljuceve da ih doda jedan po jedan.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mozes li ga pitati sta mogu sad da radim tj da li mogu ikako probati dodati sad i stare ako sam vec programirao ove nove a stare vise nisu u ecu upisane tj ne rade.Haj ako mognes pa javi molim te.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa baš ne mozes ponovo pokrenuti proces programiranja i dodati sve kartice jednu po jednu.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Znaci opcija bi bila samo 2 nove uzeti i pokrenuti ponovo staviti 2 nove i dodati ove 2 sto rade?Jbg nema veze meni je bitno da imam nove 2 kartice jedna je svakako u ladici

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk