PROMJENA IP ADRESE

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by smirgl, Feb 9, 2011.

  1. smirgl

    smirgl Novi član

    Izvinjavam se ako pitanje postavljam na pogrešno mjesto...

    zanima me samo kako da promijenim IP adresu - koristim HSov kablovski internet (flat 3 paket)...automatski se priključujem na net...donedavno je funkcionisao onaj fazon sa diskonekcijom i ponovnom konekcijom, ali nakon promjene načina logovanja (umjesto pppoe sada je dhcp) ovo ne funkcioniše...ako neko zna bio bi od velike pomoći;)

    Hvala unprijed,

    pozz!
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vise nemas kontrole nad tim. Promjenice se kad lease istekne, ili ako se iz nekog cudnog razloga promjeni mac adresa.
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    I ja sam isto na HS-u, isti paket, i mogu ti reci da se IP adresa ne mijenja, nije vise dinamicka IP adresa, pa da ti traje neko vrijeme. Stalna je IP adresa (i to vec neko vrijeme), meni je vec barem 10-tak mjeseci tako. Skini Program za proxy i listu servera. Instaliraj taj program i onda uzmi file -> import from text file -> oznaci taj fajl iz 2. linka. Nakon toga oznaci sve servere -> desni klik -> test selected servers. Nakon toga -> klikni na WORKING listu sa lijeve strane -> klikni na response (ping). Kad ti poreda po rastucem poretku, ti uzmi 1., tj. taj sto ima najmanji ping, to su najcesce ovi serveri iz njemacke, mada meni se znalo desit nakav iz ukrajine ima 80 ping.