Promjena monitora i rezolucije - pad FPS-a?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Aug 13, 2018.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    prije nekoliko mjeseci promjenio sam monitor, sa 1280x1024 (5:4 aspect ratio) prešao na 1920x1080 (16:9 aspect ratio) i kod nekih starijih igara mi se fps prepolovio, tipa black ops 1 i world at war.
    dok sa prethodnim monitorom obje igre su letile u MP, sad u ovoj rezi fps oko 30. čak i ako oborim rezoluciju ispod nativne, onda ima neko malo poboljšanje, ali opet nije toliko tečno.

    konfa je athlon II x4 635 2,9ghz, 6gb ddr3, gtx650. stvarno mi nije jasno da toliki pad nastane kod ove dvije stare igre, sa ovom konfom bi po mojoj logici morale da rade tečno na 60fps.

    ima li neko ideju zbog čega toliki pad performansi?
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je sasvim ocekivani fps za tu konfu. Evo pogledaj ovaj klip, GTX 650Ti i i3 na 1080p daje 45-60fps


    Valja ti mijenjati komplet PC, mozda da vidis nesto sa Ryzen 3 i GTX 960.
     
    Last edited: Aug 13, 2018
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    na tom klipu još i dobro radi kako je kod mene :)

    ne znam, mislim ovdje govorimo o igricama iz 2008 i 2010 godine... recimo bc2 mi radi skoro isto kao i na starom monitoru/rezoluciji.
    samo kod ove dvije igre drastičan pad performansi.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    GTX 650 je ocaj graficka,sta ocekujes . 1GB memorije u 2018,a i kupio si 1080p monitor. Sto kolega gore rece,prodaj tu kartu i skupi jos nekih 60-70 km,nije kraj svijeta,i uzmi GTX 960. Preporodit ces se.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    1.3MP vs 2MP mora biti pada



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro