Prosirenje Wireless mreže

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Clint Eastwood, May 28, 2009.

  1. Clint Eastwood

    Clint Eastwood Novi član

    Pozdrav,

    nisam upoznat sa wireless mrezom, do sada sam bio na kablovskom pa imam malo pitanje.

    naime, ovih dana cu uvesti wireless. Tehnicar je bio, signal je dobar, ali da bude tip top,stavit ce antenu i sve na krov, a do pc-a spustiti kabel.

    E sad:
    1. dali se sa ostalim uređajima mogu spojiti na uređaj koji ce biti u kutiji kod antene ( pretpostavljam AP) pomocu wi-fi adaptera, ili npr mobitelom sa wi-fi.

    2. Dali mogu na kabel koji ce biti doveden do pc-a spojiti ovaj uredaj (NetGear wpn824)(http://www.netgear.com/Products/Routers ... PN824.aspx) jer vec imam ovaj ruter.

    Mnogo vam hvala

    Drug Clint
     
  2. GW

    GW Moderator

    O kojoj se firmi radi?
     
  3. Clint Eastwood

    Clint Eastwood Novi član

    X-Net Mostar
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Ne znam kako su rijesili to u spomenutoj firmi, no pretpostavljam da ces kabl od antene do PC-a spajati na WLAN karticu ili odgovarajuci router te ces tek sa PC-a nakon neke PPPoE konekcije moci da dijelis konekciju s ostalim uredjajima.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da bi se bilo sta moglo reci o toj mrezi, mora se sagledati situacija na terenu. ja upravo radim mrezu u jednoj firmi u svom gradu, i naravno, prije nego sam napravio bilo kakav plan i stavio ga na papir, morao sam obici sve objekte i sagledati situaciju. to otprilike ovako izgleda:



    znaci, bez detaljnog plana objekta (objekata) i jasnim ciljem sta zelis postici, sta vec imas od opreme, i koliko si love spreman odvojiti da kupis sve sta jos treba, niko ti ne moze pomoci. ako hoces da supa valja, ne mozes doci i reci, ja imam rezance i vodu i mozda serpu, a hocu gotovu supu. nadam se, da si shvatio sta zelim reci.
     

    Attached Files:

  6. Esh

    Esh HWB

    Kolins, Clint Eastwood je u ovom slucaju klijent, a ti mu spominjes kako je projektovana neka mreza. Covjek hoce da se nakaci, placa pretplatu i uziva :)
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    naravno, hoce da dovede net u FIRMU. sta pod tim podrazmjeva? jedan comp na netu? svi compovi na netu? itd itd.... ne moze se nakaciti sa nekom USB karticom, ako ce vise compova biti na netu.....
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa nece on za firmu to uvodit. Samo ga je GW pitao koja firma mu uvodi WLAN.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    onda je my bed, nisam ga skontao.