Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Fino im se naseres poslije toga kakp tu tako i na forume

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    OK, to za cekanje nije uredu definitivno. Ali opet je ispostovana garancija, i pitanje je da li bi ti neki svercer uopste odradio zamjenu.
     
  3. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Provjera PIK prodavača

    Sutra uhapse svercere ko ce ti onda zamjeniti a samo je pitanje vremena kad ce SIPA pocistiti sve to. Znam lik kojeg je poreska klepila po usima za preprodaju ebay artikala na piku tako da ce i sverceri doci na red.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa po pričama koje sam čuo didi_Sa je tako nestao. I šta sad raja koja je kupovala kod njega, bye bye.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije istina, poznajemo se licno, covjek jednostavno uplovio u druge poslovne vode i batalio hardver.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa svejedno, i kad neko "batali hardver" nece sigurno da se zaebava poslije sa starim garancijama. I dalje je "bye bye".
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Upravo.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Isto kao što je bilo bye bye kad je propao IT Computers. Nisu se htjeli zajebavati s garancijama... Moze propasti bilo koji od dilera, uvoznika itd...
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    Garancija se može ostvariti direktno kod uvoznika. Bar je meni tako uspjevalo par puta.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To zna šačica ljudi. Isto tako mozes garanciju ostvariti i kad je u pitanju stvar koju ti je mickey prodao....
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Al onda bi bio fer ako vec odustaju od prodaje hardvera da podijele ljudima originalne racune ili garantne listove.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam od Peropa dobio orginalni račun i garantni list ali kakve mi fajde od toga da se on povuče? Kako ću ja to poslati u Srbiju ili Mađarsku pa dobiti nazad?
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja nisam od peropa dobio originalni racun vec neka njegova garancija. Ako imas bar racun nije problem do Beograda otici.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    600km u oba pravca od Sarajeva.. treba se prije toga informisati da li imaju zamjensku na stanju da ne bi opet morao voziti 600.. + gorivo, jelo, ha hu..

    Ubaci u to da većina radnim danima ne može zbog posla otići na duži put..
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    bolje i to nego nista, pogotovo ako je skupa stvar. A i malo obidjes Bg :D
     
  16. Tensai

    Tensai Komšija

    Zavisi. čak u nekim slučajevima ti ne treba ni račun, treba samo da ima serijski broj. da oni znaju da je kupljeno kod njih. Često se recimo taj broj nalazi na kutiji, a nekad je nalijepljen direktno na proizvod.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  18. Tyger

    Tyger Aktivista

    Imaš opciju sa desne strane ispod profila (kada gledaš artikal)
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Poslao sam report, kao i još par ljudi. Nadam se da jednog dana ovakvih neće biti.
     
  20. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    sta si naveo pod prijavu da i ja posaljem