Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Mickey84 regularna radnja i uz kupljenu robu dobiješ i fiskalni račun.PCHardware kao i svi ostali garancija na obraz.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    bilo 100 puta pitanje,rade godinama i jedni su od boljih na olxu...a za ostalo kontaktiraj njih i pitaj sve sto te zanima
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nisam od njega nista kupio, ali hamash je bas dugo na piku, pa vjerovatno i jeste

    jesi i zakacio link, taman da napisem sta ces od njega kupovati, vidi mu cijena :D
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija

  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Mislio sam da je ovo prava radnja.
    Koliko znam diskutovalo se vec o ovim i jos par drugih kako su komicno skupi.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Po čemu? Jer je povremeno nedostupan zbog boravka u podrumu kao što piše u opisu ili jer prodaje i polovne Sava gume na profilu?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam gdje bih drugo pitao pa ovdje :D Dogovorio sam sa tipom oko prodaje laptopa i poslao mi lovu e sad treba samo da mu posaljem pa kontam pikovom postom. Moze li da laptop stavim kao poklon i da ide njihovom postom posto nece biti povrata novca samo postarina?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa samo kažeš da nema otkupnine cccc. Artikal vrijedi toliko i toliko (radi osiguranja ako ga u dostavi razbiju) i treba naplatiti 0KM.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha to tako ide :D Ok ako je tako onda super :D Znaci normalan oglas prodajni napravim sa cijenom i on naruci i dalje isto ko da prodajem sa povratom novca, samo kuriru kazem nema povrata novca?
     
  11. Tensai

    Tensai Komšija

    Pikova dostava je fiksna i sve sto pise u oglasu kurir ce dobit na nalog. Ako ces tako radit onda moras napravit oglas i stavit cijenu od 1KM.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ako ideš na olx dostavu, tu moraš staviti da je cijena 0KM. Tu nemas mogucnost da posebno podesis vrijednost artikla a posebno otkupninu. Bolje ti je da ga posebno posaljes mimo olx dostave. Razlika u cijeni je 2KM (ako ides na BHPost express). Tu imas mogucnost posebno da navedes vrijednost i otkupninu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci ako stavim na piku cijena 1KM moglo bi ili to nije pametno jer onda oni odgovaraju za 1KM? Najbolje da odem u postu i posaljem ili moze nekako da mi dodje kurir po paket a da nije bitno koja je vrijednost? MOze sa BHPost express ali bi bilo 10KM?
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa može. Odes na posta.ba i tu imas besplatni broj za express dostavu i preko njega naručiš kurira koji dolazi na adresu i kupi paket i popunjava obrazac. Dostava košta 10KM (preko olx to isto košta 8KM ali nemas mogucnost da posebno navedes otkupninu a posebno vrijednost artikla).

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    OK ta mi informacija treba, hvala! To ovaj broj 1312? I moze li sa BHPost express a da kupac snosi troskove dostave?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo tako

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    I moze da kupac snosi troskove dostave ko i svaka posta? :D
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Naravno. Ali ja uvijek prakticiram da troškove uračunam u cijenu pa ih ja platim. Ali ako kupac salje narudžbu preko olx premium dostave, onda oni obično odaberu da snose troškove (i ja to mogu samo prihvatiti) jer dobiju više olx poena :) naravno u tom slučaju se meni artikal vraća besplatno ako kupac odbije da preuzme :) svaka varijanta ima prednosti i mane hehe

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @hackintoshOS da ne spamamo temu tamo...

    ja sam oba profila (kliktrade i mixshop) vise puta prijavio ali, pik support ne postoji.

    nije mi jasno da neko moze biti ovoliki degenerik.