Prvo klokanje Intel E4300

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by muljator, Jul 12, 2007.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Lično poznajem momka koji je digao na 3.5 sa stock hladnjakom. Prema temperaturi pretpostavka je da je moglo još uz bolje hlađenje.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Ne može... Uvijek će stati na 360-390 (eventualno neki maximum bi bio 395) FSB.
     
  3. TopniK

    TopniK Komšija

    Eto poslao sam ti link na PP.
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Sve što sam rekao je bilo tačno, zašto si slao link :?
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Ok. Ode ovo u spam...
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma nije spam. Ovo sve što smo pričali se tiče i E4300. E2160 i E4300 imaju iste limite.
     
  7. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ja imam E4300 i digao sam ga na 2,7 i radi stabilno , nego me interesuje drugo nesto za ove procesore koji mi preporucujete citac tempeature procesora ? da je tacno pokazuje

    EDIT : Evo sam skinuo Speed Fan 4.28 i evo vam saljem sliku , e sad koje mi tacno pokazuje temp procesora ?? i znateli kako cu iskljuciti ostale mjerace samo mi treba za procesor
     

    Attached Files:

    • 121.jpg
      121.jpg
      File size:
      172 KB
      Views:
      2,451
  8. artemis

    artemis Komšija

    Core temp i tat.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Skini bilo koji coretemp pa ovdje postavi screenshot.
     
  10. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Evo skinuo sam nakav beta verzija....
     

    Attached Files:

    • 1254.jpg
      1254.jpg
      File size:
      125.8 KB
      Views:
      2,389
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobra je to temperatura za idle. Optereti ga malo sa Orthosom na pola sata pa prati load.
     
  12. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Koliko smijem klokati ovaj proc ? E4300 a ploca je ABIT FATALYITY F-190HD HDMI, znaci nemam posebnog kulera za njega nego onaj sto je dosao u boxu sa njim , znaci koji mu je max sad je na 2,7 podignut i temp mu je dobra jeli moze ici jos ili da i ovo smanjim :D
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    ja sam svog tjerao na 3.0 sa box hlađenjem i radio je stabilno....neznam baš koliki je FSB wall na toj ploči kod FSB800 procesora.
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Ja svoj E6420 uredno tjeram preko 500 MHz FSB, dalje mi mema problem :)

    A taj FSB wall, to je svojstvo maticne ili CPU a ?
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    CPU-a. Ali moguce je da na dvije razlicite ploce wall ne bude isti. Uglavnom unutar 20MHz je to.