PS2 problem

Discussion in 'Igre i konzole' started by Sword_of_Elendia, May 4, 2008.

  1. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Dobio sam stariju verziju PS2...(ona debela :p)...naravno chipovana je davno nekada ....ucita mi igre sa CD-a ali igre sa DVD-a nece ...ama bas ni jednu .....naravno radi se o kopijama ...orginale nemam ....sta mi je cinit
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da ne otvaram temu, imam PS2 slim i poslije nekih 10ak minuta igranja tj dok se ne zagrije radi normalno, a onda pocne preskakat sa citanjem igara. Ne zagrije se nista vise nego prije dok je normalno radio.
     
  3. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    kakve to veze ima sa ovim sto sam ja gore napiso ?
     
  4. metallac

    metallac Aktivista


    U naslovu teme si napisao PS2 problem-dakle momak nije želio zatrpavati forum, pa je iskoristio tvoj post.Ne vidim nikakav problem.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma


    #prvi nesretnik - laser pri kraju


    #drugi nesretnik - probaj se naci u ovom gore tekstu
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Elendia - koji je model konzole? Pise na dnu nakon "SCPH". Ako je dugo koristen prije tebe, laser i azimut treba nastimati kao i ocistiti lecu. Znaci mozes mu jos produziti zivot.
    Pelikan - laser pri kraju najvjerovatnije. Otvori konzolu, pa vidi hoce li se isto desiti kad je otvorena. Moze biti i do pregrijavanja. Unificirani EE+GS CPU je osjetljiv po tom pitanju.
     
  7. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Model je SCPH-30004 R .....

    Konzola je bila kod rodjaka ...on ju je kupio i ja se ne sjecam da je uopste htjela procitat kopiju DVD igre...znam da smo i sa DVD- filmovima imali problema cim ju je kupio....
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je jedna od prvih verzija koje su izasle u EU. Vjerovatno ima 10 sarafa na dnu ako se ne varam. Te konzole jako slabo citaju neorginalne dvd diskove, a cak su i originalni dual layer diskovi tezak zalogaj. CD ide bez problema. Mogla bi se snaga lasera malo srediti, ali male su sanse da ce raditi kako treba. Moj savjet je da uganjas na ebay-u network adapter i neki 40GB+ HDD i igras bez problema. Svakako se HDLoader distribucije mogu naci kao CD isoi.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne moze vrtit DVD-ove kad je konzola otvorena. Koliko je popravak ako je laser u pitanju?
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze, samo je potrebno skinuti "sesir" sa poklopca dvd drajva i pritisnuti odgovarajuci prekidac.
     
  12. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Odnio sam ga kod lika nekog da ustanovi u cemu je u stvari problem....vama hvala puno na savjetima ....javim sta je ustvari bilo....
     
  13. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Org dvd procita bez problema dok kopiju nece ama bas nikako

    Org i kopije cd igara rade bez problema tako da je vjerovatno neka fora sa chipom....

    ne isplati mi se to radit jer za ovaj play station i te pare od chipovanja mogu uzet slim verziju ....ne novu naravno ....

    moze lock i hvala na pomoci i savjetima
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije nikakva fora sa chipom. Stare verzije ce jako slabo citati dvd9 originale i dvd5 kopije. Bolje je opremiti taj PS2 sa bilo kakvih hdd-om, nego uzimati bilo kakav Slim.
     
  15. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Ne mogu da nadjem onaj network adapter nigdje ovdje u tuzli ...ni nov ni polovan...ako neko ima na forumu da prodaje rado bi se dogovorio sa njim ....
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne samo da ga neces naci u Tuzli nego vjerovatno tesko i bilo gdje na Balkanu (i ne proizvodi se barem tri godine). To je zaista biser od hardvera i tesko ce ga neko i prodati. Probaj na market.ba postaviti upit. Na ebayu ih ima podosta.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

  18. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Disk imam to nije problem ...vidjet cu ako neko ima ovdje na forumu da se javi da prodaje ....ako ne ...prodacu i ja ovo sto imam pa uzet slim verziju ....mozda cak i novu ...
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...ne uzimaj Slim dok ne dodje model 90000 na trziste.
     
  20. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    imam ja net adapter, mogu ti ga prodat ako nije kasno :D