PTI-8411 (Bridge mode) i LAN problem! [RJEŠENO]

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pinci, Dec 24, 2008.

  1. pinci

    pinci Novi član

    Imam 2 PC-a spojena na PTI-8411 koji radi u Bridge modu, sa oba PC-a spajam na Internet i

    Free zonu bez problema. Na oba PC-a je isti OS, Win XP SP3, isti je WORKGROUP, adrese su 192.168.1.2 i 192.168.1.3. Problem je sto moj racunar(192.168.1.2) ne vidi drugi racunar (192.168.1.3), a drugi racunar vidi moj kada ukucam \\192.168.1.2 i moze bez problema pristupiti sherovanim folderima ili stampacu.
    Iskljucivao sam na oba antivirus, firewall i ostale aplikacije sto bi mogle napraviti problem ali nista. Cak sam i kablo bio promjenio da vidim da nije do njega. Upisivao sam i gateway 192.168.1.1, ali nista. Na mom racunaru u My network places se pojavi naziv drugog racunara ali ja njemu ne mogu pristupiti, izbaci poruku da se nemoze pristupiti bla bla...

    Ako je neko ovo napravio da radi kod sebe ili ako ima koju pametnu neka javi.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Re: PTI-8411 (Bridge mode) i LAN problem!

    Nema to veze sa internetom, niti modemom. Najvjerovatnije su virusi krivi. Nekoliko puta sam pokušavao riješiti taj problem i samo je format pomagao. Ipak, prije toga guglaj tu poruku koju dobiješ i možda upecaš rješenje.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: PTI-8411 (Bridge mode) i LAN problem!

    stavi windows accounte pod sifre....
     
  4. pinci

    pinci Novi član

    Rjesio sam problem :D

    Naime na drugom racunaru probleme je stvarao proces cmdagent.exe, to je dio COMODO Firewall-a, koji nije bio ugasen. Mada sam COMODO Firewall ugasio, ali ovaj proces je ostao.

    GW, Moncho, hvala na postovima!

    Da nisam krenuo skenirati racunar i u dosadi cackati po procesima ne bih ovo rjesio :D