Pucanje i nestanak adsl veze???

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by John Doe, Dec 10, 2008.

  1. John Doe

    John Doe Novi član

    Naime dešava mi se par dana to da odjednom izgubim adsl konekciju bilo da surfam ili igram preko neta. Naravno to sad ne bi bilo ništa neobično da je u pitanju standardno "bihnetovsko" pucanje veze, međutim nije do BIHneta jer sve laampice na modemu rade i ne gase se kad se to dogodi. Na desktopu kao i mnogi naravno imam 2 ikonice, adsl i BIHnet freezone i kad mi se desi taj tzv "nestanak" interneta, uopšte više ne mogu otvoriti adsl ikonicu. Sve se vrati u normalu kad restartujem komp, dok se to ne desi ponovo za nekih pola sata do sat vremena. Zamolio bih one koji mogu i znaju, da pomognu. HVALA unaprijed, pozdrav :shock:
     
  2. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    viewtopic.php?f=28&t=15527&p=164252&hilit=generic+host#p164252
    http://www.hardwarebase.net/forum/searc ... mit=Search


    ^^ Možda je ovo problem, samo ti ne izleti prijava o greški.
    Svchost.exe su kao kontejneri za non-exe servise, koji su samo ".dll". Kada jedan takav "kontejner" padne, padnu i servisi unutar njih. Kod ovog "Generic host" problema padne 15 servisa a sa njim i mrežni servisi, zato ne možete vidjeti status konekcije, mreže i još koješta :D

    Koga zanima u detalje kako to izgleda nek skine Process Explorer i nadnesite miš iznad svchost.exe, vidjet ćete kolik oservisa se u njemu krije :D.
    Link: http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 96653.aspx
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. John Doe

    John Doe Novi član

    Instalirao taj autopatcher nije pomoglo,promijeni se tema na windowsima sama od sebe. adsl ikonicu ne mogu otvoriti i samo mi restart pomaze :S
     
  4. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Nails je imao isti problem, izgleda da isključivanje 445 i 135 portova pomaže
     
  5. John Doe

    John Doe Novi član

    Budem probao, pa ću vidjet jeli pomaže. HVALA :wink:
     
  6. Nokia_N

    Nokia_N Guest

    Mozda ti je jednostavno slaba struja i nemoze adsl Router da radi... Pa te izbaca...[*]
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    ROFL :smt005 :lol:
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Malo se je on ružno izrazio, ali je upravu.
    Pojedini modemi koje djeli BH telecom dolaze sa vrlo slabim transformatorima, te najmanji pad napona (što je slucaj kod nas) uzrokuje restart modema.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Ok moguce , al ovaj problem koji on ima sa pucanjem konekcije je karakteristican kad padne svchost, nema mi nista gore nego kad izadjem na teren i odradim nekome sistem i on me zove nakon par sati i kaze "nesto mi se pojavilo i pise Generic Host Process for win32" zeludac mi se okrene od tog problema :lol:
     
  10. GW

    GW Moderator

    Kakvu zaštitu stavljaš ne računare?
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Vecinom NOD32 , prije sam stavljao i Avast al mi se stranka zali da im koci racunar, identifikuje viruse al ih 70% ne obrise , a ko hoce ima za kupit i licenciran Kaspersky Internet Security 2009.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Zanimljivo. U mene je slična situacija, samo što je zamijenjena uloga Avasta i NODa.