Putna torba za avionski prtljag

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Loki, May 30, 2018.

  1. Loki

    Loki Komšija

    Trebala bi mi kakva budget putna torba...
    Svaka preporuka "jeftinog a dobrog" kofera je dobro došla. :D

    Dakle Samsonite i slične cjenovne kategorije ne dolaze u obzir...

    Hvala!
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ako ti treba manjih dimenzija za hand luggage, onda bingo ili mercator, imaju koferi od 50ak KM koji spadaju u dimenzije circa 55/40/25. Nema tu puno biranja ni kvalitete ni proizvodjaca ako trazis sto jeftinije. Ako trazis kofer koji ide za checked in, tj. veci/standardni kofer, onda prekoruka za scandinavia/meridian oko 100KM (plasticni). A mali kofer scandinavia/meridian je 85-90KM, tako da se po meni vise isplati uzeti noname mali kofer jer svakako ide sa tobom, a za checked in mi je scandinavia super, prezivio je kod mene gotovo 30 letova a znamo kako ih bacaju :D

    EDIT:
    Evo link za scandinaviu:
    https://www.vitapur.ba/kofer-scandinavia-sivi
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moja sestra je trazila kofer, al njen problem sto putuje sa tri razlicite low-cost kompanije, a svaka ima neke svoje propise oko dimenzija kofera. Na kraju uzeli neki jeftini kofer i uklonili tockice i svu ostalu skalameriju, sad je dobila dimenzije koje zadovoljavaju svaku mogucu kompaniju.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja gledao samsonite puce na aerodromu, nije to vise onaj samsonite.
     
  5. kio

    kio Komšija

    Imas u Bingu neku akciju, skupljas one kupone i imas u pola cijene rucni prtljag :D
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    imas u bingu dormeo super su a sad su na fola akcijama 50%-.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Te jeftine ne propurucujem nikome, par nosenja i baci.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Carpisa u Importanneu ima dobrih a jeftinih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Sena likes this.
  9. selvin

    selvin Moderator

    Meridian (ili nesto tako) u mercatoru/konzumu bio oko 90KM (po meni odlicne kvalitete), a moze i u Wizzair, Easyjet i u slicne low budget kompanije, a moze i kao hand luggage i u Qatar Airways, Air Serbia, etc. Mislim da zadovoljava sva moguca ogranicenja :)

    Evo ovakav:
    https://images-popusti.njuskalo.hr/data/image/500x705/5201/50-na-kofere-i-torbe-konzum-26004488.jpg
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imam taj komplet iz konzuma, idealan i za avion i za auto
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da je na kraju moralo bit max 20cm dubine (i to mislim da je limit kod Ryanair-a) i max 50 ili 54cm visine, za sirinu je relativno lako nac.
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Ta ograničenja dubine ispade da je šuplja, ja sam isto gubio vrijeme tražeći neki dobar koji ne prelazi 23 cm, na kraju vidim da raja sa svakakvim ulaze koji meni izgledaju da imaju i preko 25 cm. Naravno zavisi od aerodroma koliko su nabrijani da peglaju, ali ja bih u svakom slučaju obratio pažnju na težinu, ako je u startu težak blizu 3 Kg tu neće puno stvari stati ako je ograničenje 8 Kg :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima i toga, al bolje bit siguran, jer su skupe "kazne" za prekoracenje dimenzija ili tezine.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Znam, zato kazem da ovaj spada u te dimenzije, ne prelazi 20cm dubine.
     
    Stevie_Ray likes this.
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja kad sam letio low-cost kompanijama baš sam se tripovao da li će mi išta reći za prtljagu..

    3-4 puta što sam išao i vraćao se, niti jednog putnika nisu peglali.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja al sigurno niko nije imao neku kofercinu.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jesu mene peglali na aerodromu u Baselu, kad sam vec prosao kontrole i dosao pred sam terminal. Letio sam WizzAirom i to je bilo pri odlasku.
    Iako se vidi iz aviona da je onaj mali hand luggage bio u pitanju morao sam gurati torbu u onaj slot da se vidi je li dimenzije odgovaraju i stalo je u cm.
    Problem je sto sam imao tek kupljen Macbook i bio sam se zabrinuo da se nece ostetiti laptop, jer je kofer bio stjesnjen. Jedva sam torbu izvadio, jer sam imao po bocnim dzepovima nekih stvarcica koje su zapele (punjaci, i slicne tehnikalije) i nije se moglo komotno izvuci.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    I u Dortmundu mjere za Wizzair, onako odokativno vide ko bi mogao biti van dimenzija. Naravno, to je pred gate-om jer to pregleda osoblje wizzaira, kad vec prodjes sve, da bi morao platiti, nema nazad :)
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni ce isto trebati mali kofer za kontrolu na koju idem za par mjeseci. Posto putujem biznis klasom, daju dva itema, jedan je ruksak sa lijekovima i drugi mi treba za odjecu.
    Ima li sta do 100KM?
     
    Last edited: Jun 2, 2018