q:kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stihoklepac, Aug 28, 2006.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ako preskocimo dragon,kandalf i ine 400km modele koje bi vi sebi izabrali
    recimo do 150km
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    CoolerMaster Centurion 5
    CHIEFTEC BA-02B-B (Big Tower)
    THERMALTAKE Matrix
    THERMALTAKE Soprano (Malo prelazi 150KM)
    RaidMAX Big Tower SCORPIO 668WB

    Jedno od ovih. Ja bih uzeo centurion samo zato sto mi se najvise svidja izgledom. A sto se tice funkcionalnosti, sva navedena su tu negdje.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    uzmi obavezno big tower zbog prostora a i zbog urednosti u samom kućištu.
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Soprano je meni No 1 midtower kuciste, jos ima providnu stranicu i intake i outtake 120mm coolere.
     
  5. iPlay

    iPlay Komšija

  6. 3125

    3125 Komšija

    Bilo u plusu nekad davno. Mozda jos ima. I meni je ono gotiva
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    imaju u uni expertu dobro kućište i mislim da košta oko 100 KM, providnu stranu itd, mislim da je RaidMax
     
  8. Ante

    Ante Aktivista

    Moj glas takodjer.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ma neznam sta da vam kazem kod mene je neko klj codegen sto moze primiti 8 x 5.25 uredjaja i radi toga je prakticno a ne bolujem od prozirnih stranica jer ih ionako nedrzim na kompu :D
    da mi je nac kakvog polovnog dragon-a ili kandalfa za 150 km :D
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Nije stvar u prozorima vec u debljini lima, svako kodegen kuciste ima upola tanji lim od TT-a, Anteca Coolermastera itd.

    Onda bude nekako skriputavo.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kuciste je po mom misljenju dobro ako ima mjesta za bar 2x120mm venta, dovoljno prostora i ako je kvalitetno izradjeno u smislu da ima dobru zvucnu izolaciju.
    Mislim da Centurion 5 najvise nudi, osim njega Antec 3000B(ne znam samo jel ga ima u SA...)
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Ma ne trebaju ventilatori, samo fin izbor komponenti i sve hladnjake pocupas iz kompa, tako sam ja uradio na svom Xaseru.
     
  13. Eustace

    Eustace Aktivista

    a sta kazes na novatron S9, ja prodajem. pogledaj link u temi u oglasima ako te zanima... mozemo se dogovorit i malo nizu cijenu mozda...
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Prodajes ga skuplje nego sto je u radnji :lol:
     
  15. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Imam ovo kućište, prezadovoljan
     
  16. Eustace

    Eustace Aktivista

    ne bi se reklo, jer dajem uz kuciste i napojnu, 1 120mm vent, 2 80mm venta, sto inace uz kuciste ne dolazi... da si malo ukljucio logiku skonto bi.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa ti ventovi kostaju 5KM svi skupa zajedno.... a napojna ne vidjeh koja je....
     
  18. 3125

    3125 Komšija

    Jel onu napojnu sto zuji dok se pali?
     
  19. Eustace

    Eustace Aktivista

    ne. to je zujao jedan 80mm vent, koji sam zamijenio. a ti nemoj spamat ako nemas namjeru da kupis kuciste, sto se javljas? i onda mene nazivaju spamerom... cccc
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    znaci servisirana :) napojna koja je bila u defektu.... :D