1. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    ovako znam da ovo nije bas programerski kutak ali me zanima ima li iko bas napisane sve instrukcije onda komande i objasnjenja ja sam prije se malo igrao ali to je nesta bezveze ono upisi svoje ime i sada ono ti nes odgovori itd sada malo ozbiljnije hocu da pocnem pa me zanima ima li ko vako instrukcije ali da su na nasem jeziku to sam nasao ali su mi jos neke stvari nerazumne

    ps ako ko ima fin savjet koji bi jezik koristio umjesto ovoga da pocnem onda neka mi kaze , da gdje da vidim o tome i da ga skinem hvala unaprijed
     
  2. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    prije ste bili brzi u roku od 5 min ste odg
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    qbasic nikako ...

    najjednostavniji ti je pascal, ako zelis da skontas osnove programiranja . imas free pascal, kucaj u google dowloadaj i pokreni
    imas i tutorial, opet google pa pascal tutorials
     
  4. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    hehe a ja mislio qbasic je jednostavan ja na njemu za pola h neke najjednostavnije osnove skontao ali hvala sada cu vidjeti hehe lol ja mislio sa je pascal tezi
     
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    qbasic je prevazidjen.
     
  6. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    hehe da znam da je qbasic malo (vise) zastario alisam mislio i da je najbolji zapocetak lol
     
  7. BoLa

    BoLa Aktivista

    programiranje nije lagano. ako zelis da ga naucis moraces dobro da napregnes mozdane vijuge...

    dakle, moja preporuka - pascal.
     
  8. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    hmm hvala evo skinuo sam ali mi je ovo kompliciranije od qbasica za pocetak ali vjerovatno cu ubrzo preci na paskal i druge jezike
     
  9. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    pa opet molim ko ima neke turtoriale za Qbasic neka mi javi da se malo uhodam
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Joj sto mi s nesto stomak okrene kad cujem za Basic :mrgreen: Kako mrzim to programiranje to je cudo :evil: Jel ti to treba za skolu pa vam profesor zadaje one dosadne zadatke da radite?
     
  11. BoLa

    BoLa Aktivista

    ja ukuco u gooble qbasic dobio bruku linkova sa tutorialima!? Jel to kod tebe nema?
     
  12. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    OVAKO KO MI MOZE RECI KAKO DA OVAJ ZNAK U QBASICU UPISEM ^
     
  13. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    ma ne nego neki za pcetnike i da je na bosanskom
     
  14. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    i ja da na bosanskom/hrvatskom nigdje da nadjem ali eto prvo mi pomozite i kazite kojom kombinacijom tipki pisete ovo ^ jer ovdje mi moze
    sa ctr+alt+3
     
  15. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    ma da radimo ali ono sto radimo to mi nije prob to ja mogu ko halvu ono je sica tamo ne koristimo vise od ovoga

    5 CLS
    10 REM pa sada nesto
    20 PRINT "nesta bezeze"
    30 INPUT nesta
    40 x=nesta
    50 PRINT " Rjesenje je ="; x
    60 END

    i to je sve slicno bude i ponekad umjesas GOTO itd mislim halo ba pa nisam puko ono da si lud mozes skontati za 30 min
     
  16. Neso

    Neso Komšija

  17. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    thnx imam makar neku bolju str pa cemo vidjeti ako ko vise nesta nadje neka javi a Neso ti ne citas trazio sam da bude na BOS jeziku a ti ne eng ali ce mi sluziti ima finih stvari
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Evo ti i na nasem jeziku :)

    http://bs.wikipedia.org/wiki/BASIC_

    Imas sve zivo:
    * 1 Uvod
    o 1.1 Pojam varijable
    o 1.2 Primjer 1
    o 1.3 Dodjeljivanje vrijednosti varijabli
    o 1.4 Računanje sa numeričkim varijablama
    o 1.5 Primjer 2
    o 1.6 Pojam naredbe
    o 1.7 Pojam algoritma i dijagrama toka
    * 2 Osnovne naredbe u programskom jeziku Basic
    o 2.1 Primjer 3
    * 3 Uslovi
    o 3.1 Prvi način postavljanja uslova
    o 3.2 Drugi način postavljanja uslova
    o 3.3 Naredba jednostukog prelaska
    o 3.4 Naredba višestrukog prelaska
    o 3.5 Primjer 4
    * 4 FOR petlja
    o 4.1 Sintaksa naredbe
     
  19. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    THNX ALI TO ZADNJE ZNAM TO SVAKO KO NESTA VISE RADI NA NETU KORISTI HEHE :smt002 :wink: :p
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    E onda trazi sam i snalazi se :smt002