Racunar se resetuje pri paljenju

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by enchy_00, Jan 21, 2014.

  1. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Kada upalim racunar, ventilatori pocnu da se okrecu (na napojnoj i procesoru) zavrte se par sekundi, i racunar se ugasi, onda se opet upali isto tako se sve desi. Znaci ne pojavi se ni Post na ekranu, samo se tako pali i gasi. Eh onda, vecinom se to ponovi 8 puta i sistem se podigne normala.
    Kad ga ponovo ugasim i hocu da upalim sve se isto desava. Nekada nece nikako, pa iskljucim napojnu, resetujem CMOS, i onda se opet upali.
    Prilikom jednog paljenja mi se pojavila sljedeca greska:
    STOP: C000021A fatal system error. The session menager failed to create protected prefixes system process...itd

    Resetovo sam ga u biosu na default postavke, i isto sam sa instalacijom windowsa pokusao da popravim system. Ali opet kad se pali isti problem, pa me interesuje da li je neko imao slican problem?
    Hvala
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    smrdi na napajanje. Za pocetak otpoji sve, izvadi sve kartice, memoriju, ocisti kontakte, ubaci samo memoriju i grafu i probaj.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Napojna najvjerojatnije. Mene silverstone 750w modularka tako jebavala donedavno. Ubacim drugu napojnu sve radi kao doksa.