Racunar uspori

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Majesco, Oct 27, 2012.

  1. Majesco

    Majesco Aktivista

    Dosta cudan problem, kada se tek racunar upali sve je usporeno, svaki program koji se pokrene je usporen i slika dosta sporije dolazi i odlazi, od programa koji se otvara, sve dok se ne resetuje, poslije toga sve je ok.
    Da li neko zna u cemu moze biti problem?

    Radi se o laptopu, Dell inspirion 17R-N7110 Core i3-2350M / 6GB DDR3 RAM / 500GB HDD / 17.3 INCH /Intel Graphic Accelerator / DVD-RW / WLAN / WEBCAM / Bluetooth

    Ono sto sam probao, mijenjao sam drivere od graficke i brisao neke programe koji se ne koriste i koji se pokrecu zajedno sa OS-om, 3 dana je bilo ok i opet su nastali problemi.
    Unaprijed hvala.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    mozes uraditi nesto od ovoga:
    1. checkiraj RAM, hdd, grafičku dijagnostičkim alatima.
    2. pokreni live linux distribuciju i vrti je duže vrijeme npr 45 min.
    3. dokumentiraj svoj problem i postavi video.
     
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Testirao sam RAM, procesor, graficku i HDD. Sve je proslo bez problema, ali i dalje kad se laptop upali u jutro, dolazi to usporenje i kad se restartuje sve bude u redu.
    Kad se laptop upali i kad se sistem ucita, kao da sa njim nije nesto pokrenuto sto bi trebalo i kad se restartuje, onda radi kako treba.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koliko je svjez OS, treba li ga formatirati?
     
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    Lap je nov star je 3 mjeseca, na njemu je instaliran office i par programa za rad sa slikama.
    OS je original Win 7 64 Home Premium
     
  6. apsolut

    apsolut Novi član

    kad se tek upali -proces mu je koliko posto ?
    -po tom tvom opisu ispade da procesor zakuca il ram..
    -ako pomjeras program, itd pa ima blura onda graficka i directx...
    recimo pokrenes ga i pc je usporen, a kad odes na youtube i pustis neki filmic , jel i on bude usporen il se vrti normalno (ako sacekas da loaduje 30sekundi itd) ?

    --Start> Run > msconfig - pa vidi sta se sve boota..pa probaj iskljucit sta iz ovog Startup-a... samo sto ti je poznato, graficka, program, skype itd..
     
  7. Majesco

    Majesco Aktivista

    Sve sam isprobao, laptop najnormalnije radi samo usporeno kad se tek upali i poslije restarta radi normalno.
    Procesor nije zakucan, niti memorija.
    Izbrisao sam Microsoft Security Essentials, radio je par dana ok i opet krenuo po starom.

    Dali je puno za procesor i3-2350M temperatura, u stanju mirovanja oko 60-70, a kad se optereti ide i do 85.

    [​IMG]
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Racunar uspori

    Sad ti kazem probaj s nekom Linux live distribucijom i koristi prije i poslije restarta da li usporava da znamo je li do Windowsa ili hardvera. Stavi distru na usb stick ili CD. Skini Ubuntu, stavi na USB i rezerviraj jedno 1 GB prostora na USB za aplikacije, apt-get install acpi zatim acpi -V i javi kolika je temperatura.

    Dalje, koliko ti je % opterećenje CPU na prvom bootu?

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jeste puno, trebalo bi da je pod opterecenjem 60-70
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Racunar uspori

    Kod mene na Pentium 4 je temperatura 65 C pri minimalnom opterećenju, a pri najvećem najviše 75 C. Dakle, puno je za i3. Za P4 mi je kritična temperatura 90 C, dakle, ako nisi ga dugo čistio, dobro bi bilo da to uradiš, razlika u radu je primjetna :D


    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  11. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ponovo problem sa navedenim laptopom.
    Laptop je kupljen sa Windows 7 Home Premium i usporavo je jos od kupovine.
    Nekoliko puta je dizan Win-7 i uvijek je usporavao.
    Laptop je odnesen u radnju u kojoj je kupljen, oni su instalirali Windows 8 i rekli kako laptop ne podrzava Win-7, nego samo Win-8 i od tad vise nije bilo usporenja, ali momak ciji je laptop je navikao na Win-7 kojeg je vratio i vratilo se usporenje.

    Moze li mi neko odgovoriti, u cemu je problem, jer suplja prica vlasnika prodavnice je da laptop ne podrzava Win-7, vec samo Win-8 i da zbog toga dolazi do usporenja, je li moguce da je on neki trik primjenio i sakrio kvar laptopa.

    Hvala za bilo koju smjernicu u vezi navedenog problema.