RADEON 9200 (opet)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dj_vux, Sep 21, 2003.

  1. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Evo stigla mi je graficka, i ipak nije CLUB 3D vec

    GIGABYTE RADEON 9200 128 MB DDR ViVo (250/400)

    Eh sad, zanima me gdje mogu naci kakav dobar programcic za overclocking spomenute kartice jer ovaj "V - Tuner" koji sam dobio s njom NECE DA RADI, a zadnjih par godina sam koristio samo nVidia graficke kartice i RivaTuner koji je super radio :D :D :D

    Hvala unaprijeeeed!
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. abasi

    abasi Aktivista

    kako slusa ta graficka ??? :?:
     
  4. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma graficka je EXRTA, nemam rijeci, samo...

    Skinuo sam i PowerStrip i ono Rage... kako se vec zove, ali OVERCLOCKING NEMA EFEKTA!!! Sta god da uradim, u Rage-u mi samo vrati na standardne postavke (sam od sebe) a ovaj PowerStrip ih ne vraca ali kad "clocujem" dobijem u 3DMarku (2001) ISTI rezultat kao kad graficka radi na standardnim frekvencijama... Sta bi moglo biti?

    Inace, "score" je negdje oko 5300 - 5400 :)

    Pomagajte ljudi...
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    To je zato jer ti je OC onemogucen u BIOS-u. Dakle ako hoces OC-at fleshaj BIOS ;) .
     
  6. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Jojjjj... ovo ne ide nikako
    zamijenio sam i BIOS. Evo DVA PUTA. I opet nista!
    Izgleda da mi nema druge nego da pokusam kontaktirati Gigabyte. Ako ima neko da mi kaze jos koju "caku" da pokusam, samo izvolite :D
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    Ma nisi trebao nikako kupovati ATI nego neku nVidiu !
    :wink:
     
  8. n1dal

    n1dal Aktivista

    e jbg ...

    sto si ti onda kupovao.Ne znas ni sta hoces :lol: :lol:

    Pozdrav :arrow:
     
  9. Esh

    Esh HWB

    predpostavljam da si probavao orginalne BIOS-e? Skini BIOS sa Omega stranica ako je tvoja grafa podrzana.
     
  10. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    BIOS je sa Gigabyte-ove sluzbene stranice, a posto su bila dva za ovu moju graficku (noviji od onog koji je bio), skinuo sam oba i zamijenio ih. Medjutim, nije pomoglo...

    Izvini Enise, ne znam na sta si tacno mislio sa tim "omega" cudom, pa ako mozes da mi objasnis, bio bih ti jako zahvalan...

    Cudi me kako niko sa svojom karticom nije imao ovakvih problema, non stop mene zapadaju ovi nekakvi "svemirski" problemi za koje niko ne zna... :( :( :(

    Hvala vam svima jos jednom....
     
  11. dj_vux

    dj_vux Aktivista

  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa naravno da nemozes OC-at sa sluzbenim BIOS-ima.
    Ta stranica ti nije ta. Treba ti bas BIOS a ne Omega driveri.
    Neznam sad kako ide stranica al do veceras cu je nac ako ti je neku u medjuvremenu ne pokaze.
     
  13. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma vec sam skinuo te "omega" drivere i moram priznati da rade bez problema dok mi na primjer Catalyst 3.5 "cisti" nije uopste prepoznao graficku :)

    Elem, sa ovim omega driverima ima i nekakav "Rad Colcker" koji se postavi tamo u Advanced Settings, ali ni on NEMA EFEKTA...

    Elem, skoro sam pobudalio s ovim :evil: :evil: :evil:

    Pa ako ti nije tesko, MOOOOOLIM TE pogledaj to pa mi javi :D

    Hvala jos jednom.
     
  14. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Eto... u zelji da pomognem samom sebi, zadnja tri sata JASEM po internetu i trazim BIOS. Ali nista. Obisao sam kamaru foruma i stranica koje se bave clockovanjem i NULA. Ne znam stvarno vise sta da radim.

    Zato PLIIIIIZ... "pomagajte drugovi, hocu da se ubijem zbog nje, zbog nje..." :lol:
     
  15. Esh

    Esh HWB

    ma ja, mislio sam da slucajno tamo nema bios za tvoju graficku koji bi omogucio clockanje..
     
  16. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma kartica je stara 3 mjeseca... vjerovatno zato jos uvijek nema, ali ostavio sam u favorites par linkova do nekih stranica na kojima se mogu skinuti razliciti BIOS-i sa otkljucanim overclockingom pa cu provjeravati s vremena na vrijeme.

    Hvala u svakom slucaju! :wink:
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

  18. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Hvala ti sto si se potrudio drug, al nema. Bio sam tamo sinoc :)
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    OK. onda cu nac neku drugu. mora biti neki bios za tvoju graficku :) . Ipak je to Gigabyte ;)
     
  20. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ajd ziv bio. Ja sam pretreso sve uzduz i poprijeko i nisam uspio naci. Uglavnom, da ponovim, graficka je

    GIGABYTE RADEON 9200 128 MB DDR ViVo

    Ako nadjes nesto, imas GAJBU PIVA od mene :)