Radeon 9550GE IN GF4 Ti 4200 /w AGP 8X OUT :)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by iskusni, Mar 10, 2005.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moraces odvojiti mozda malo vise para za doplatu, osim ako nije bila zezancija. slabe su sanse da ces je puno clockati ili moddati zbog memorije. Nadji na netu neke benchmarke svih grafickih pa vidi kako stoji s Ti4200. Probaj ovdje: http://www.digit-life.com/video.html
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    ne brini se 4ns provjereno. a što se tiče doplate 3 sedmice sam obrađivao čovjeka :smt001
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    onda nek je sa srecom. isplati se.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Dobro je.
     
  7. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Pametno odradjeno ;)
     
  8. Miko

    Miko Aktivista

    Pitanje. Ja imam duron 1Ghz + 512Mb ram-a i mx 440 isplati li se preci sa ove graficke na Asus 9550 GE sa 128MB ram-a. Pitam zato sto je mogu novu dobiti za nekih 105Km.
     
  9. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Naravno da, ako je 105KM uzmi je. Asus 9550 GE je dobra kartica i ako ima 4ns memoriju imaš veće mogučnost nego sa 9600 (Pro) mislim poslije overclocka.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samo zbog procesora i njegovih bijednih 64kb L2 cachea, tesko da ce ici sve kako valja. moj prijedlog - uzmi GF3 Ti500 ili GF4 Ti4200. nema smisla ici na skuplje zbog Durona.
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    pa zar gf3 nije cirka 80-90KM?velka razlika! :roll:

    samo ti uzmi tu 9550 i nabaci hladnjake na memoriju(trebace ti ako ces memoriju drzati na 500+MHz...
    a ako je 4ns moze ona i preko 600 ako je kvalitetna).
     
  12. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Hmmm... Što kažu ne vrijedi ti grafička višeg ranga za procesor nižeg ranga :!:
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    eh kartica je tu živa i zdrava :D
    clock ide do 450 MHz bez artefakata ali može više ali onda se grije više.memorija 4ns 128-bit 128 MB memorija ide do 620 MHz (nisam probao više) ali memoriju držim na 580 MHz
    evo i testove sam radio:
    Far Cry 1024x768 4x AF 47 FPS
    Half-Life 2 1024x768 8X AF 63 FPS
    DooM 3 High detail 1024x768 8X AF 37 FPS

    rezultati su dobri a u ridicku nisam mogao da izmjerim prosejk FPS-ova jer bench'em all koji ja imam nema opciju za ridicka
    ali na max detaljima ide više od 30 FPS prema mojim mjerenjima

    pošto imam samo 3D Mark 2005 rezultat je 1536 markova.

    kartica je odlična što se tiče cijene (doplatio sam samo 5 KM zato što moja stara GF4 ima i video-in i video-out) :D
     
  14. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Svaka čast!!! Imaš sok od mene, kada dođeš u Visoko! 8)
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja licno bih ipak ostao pri VIVO kartici - ipak je to odlicna stvar.
     
  16. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ma on je ovako dobro nju i clocknuo. Vidiš li samo koliko je fps-ova dobio na rezultatima. Sviđa mi se. Možda pređem na nju, moja ide samo na 400/210 :oops:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma nije fazon u DX9 i gomili frejmova. Vivo kartica je ipak bolja stvar nego tamo neka kartica koja ga nema pa makar bila jaca.
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    neka i ova je odlična.vivo kartica mi trenutno nije potrebna ali da imam vivo nije na odmet
     
  19. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ali opet je bolja grafička koju ne moraš opterećavati tj. clockati, ako je na većim frekvencijama! A sad bilo bi glupo clockati neku karticu višeg ranga, naravno dok ne dođu zahtjevnije igre, a i sad nešta govore da za DOOM 3 Ultra detalje moraš imati 512 MB na grafičkoj kartici... Lijepo se vidi i na High detaljima... Ma eto. Bilo kako bio, za tu karticu 9550GE dobro si prošao..
     
  20. Blade

    Blade Novi član

    iz iskustva ti govorim da ti ne treba 512MB na kartici za ULTRA DETALJE