ram i MHZ problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bad.boy_sa, Apr 16, 2008.

  1. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    ima 2GB rama 2×1GB 800MHz DDR2, i racunar mi radi nekako sporo, sad me zanima da li je do MHz i kakva je razlika kolko je ram MHz, a evo mi konfiguracije

    Maticna: ASRock 4CoreDual-VSTA
    Procesor: Intel core2 6300 1,86GHz
    RAM: 2GB 800 MHz DDR2
    Graficka: nVIDIA GeForce 7600 GS
     
  2. GW

    GW Moderator

    Misliš u igrama ili sve radi sporo?
     
  3. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    ma opcenito u sta god ulazim u bilo kakav program
     
  4. GW

    GW Moderator

    To je onda do softvera. Virusi i sl.
     
  5. mahalas

    mahalas Novi član

    format c: :wink:
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    ne znam kako si dosao na ideju da je do RAM-a..
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    A sto ce formatirati ako moze zaganjati neki lijek? To je valjda zadnja opcija.

    @bad.boy_sa Preskeniraj sa nekim av-om,spyboot-om,ad-aware,trojan remover itd
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Valjda se do sad trebalo nauciti raditi backup i restore. Inace sa acronis to radi toliko dobro da restore traje krace nego scan sa bilo kojim od navedenih alata.
     
  9. mahalas

    mahalas Novi član

    @Pasha Ma to sam spomenuo ko 'najlakse' rjesenje. Jer ko god sta pricao windows-i se s vremena na vrijeme trebaju nanovo instalirati na cistu particiju. Mozda ne treba u ovom konkretnom slucaju, ali windows nakupi dosta smeca, tako da se tako najbolje rjesava.

    @Dog_Father U pravu si ti za backup i restore, samo mnogima je to mrsko, prvo da krenem od sebe :D Ja sam to nekad radio sa norton ghost-om, ali onda je problem sto se sistem dosta promjeni od trenutka kad 'snimas' image, jedino ako ne radis backup svake sedmice, ili mozda svakog dana. I uradio sam restore 2 ili mozda 3 puta uvrh glave :)
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jah, to je mrsko, a nije mrsko provesti par sati u reinstalaciji.
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Ne pade mi na pamet restore,ali ga ni ne iskljucih.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    acronis backupira kompletan komp i diskove brzinom metka, a ako se ne varam postoji i opcija inkrementalnog backupa ;)
     
  13. mahalas

    mahalas Novi član

    Meni je to mrsko, i sta cu sada :mrgreen: Salim se malo. Dok jednom ne padne disk, onda cu govoriti sto nisam backupovo na vrijeme :lol: (ma vazne stvari stvaljam na dvd-ove, dok su programi u vecini slucajeva prolazna stvar). I ne formatiram disk svaki mjesec, tako da se da naci koji sat da se sve instalira. Fina kombinacija bi bila npr. napraviti image diska sa stadardnim programima kada svjeze instaliras windows, i onda kasnije vracati taj image sa bootabilnog cd/dvd. Ali ponekad lijenost je cudna stvar :lol:
    Uglavnom da skratimo poetna je treba backupovati i to je to.
    I vezano za temu takoder ne mislim da RAM direktno utice na sporost, mislim utice zato se sto mozda dosta toga nakupi u njemu za vrijeme rada, ali ne bi trebao biti defektan fizicki.