RAM memorija?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by emir.dzs, Jun 1, 2006.

  1. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Imam par pitanja oko iskoristivosti RAM memorije. Imam 512 MB RAM-a ali u zadnje vrijeme sam primjetio da mi je stalno zauzeto min 44% RAM-a. Kada tek upalim racunar bude mi pokrenut samo Sygate Firewall, NOD 32 i SysMerix i preko SysMetrixa mi pise memory use: 44% i CPU: 2-4% a racunar tek upalio i nijednu alikaciju nisam pokrenuo a ono 44% memorije zauzeto.

    Da li je to normalno jer nikako mi ne ide u glavu da mi Sygate, NOD 32 i SysMetrix zauzimaju 44% RAM-a?

    btw. sta je ovo svchost.exe jer mi u Task Manageru pokazuje da zauzima 22.064K memorije ali pise da je user SYSTEM?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    svchost.exe je sistemski proces
    U pravilu bi trebalo da ih bude 4 pokrenuto.
    svchost.exe moze biti i trojan. Detaljnije objasnjenje ces naci na linku ispod. Takodjer pregledaj ostale procese koji su pokrenuti, dakle sta koji radi i ostalo.
    Predlazem skeniranje sa programom "hijack this"

    http://www.liutilities.com/products/win ... y/svchost/
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    to je sasvim normalno, meni koristi 46% memorije a procesor je 0%
    btw kad smo kod trojana, da ne otvaram novi topic, meni se javlja kada ulazim u neke foldere sa video fajlovima(ali samo kad je namjesteno na thumbnails) i nekada kada pustam te fajlove error. Pise Dr Watson Post Mortem Debuger i ono dole send-dont send. Pokusao sam mjenjati player nije pomoglo, cak sam i codece mjenjao ali i dalje sere, ako neko ima ideju o cem se radi pliz help
     
  4. FearLess

    FearLess Aktivista

    Evo moje slike taskbara pa mi preporucite sta bi trebao pogasiti
    [​IMG]
     
  5. Chem

    Chem Komšija

    jel to imas instaliranu onu vistinu temu,ona ti jede puno rama,pogotovo ako ti je sve ukljuceno,znaci i one neonke i ostali shit
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Iskljuci sljedece:
    Jusched.exe- update za javu
    winampa.exe-winam agent

    Skloni taj yztoolbar
     
  7. FearLess

    FearLess Aktivista

    Hvala na savjetima
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Ace
    Dr Watson je program integrisan u windowsima koji sakuplja informacije kada se pojavi neka greska, pravi log i omogucava da posaljes taj log microsoftu. Otvori dole da vidis vise detalja kad se pojavi taj error, pa rjesenje za kodove koje nadjes dole potrazi na google-u.