Ram pitanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by folya, Jul 23, 2009.

  1. folya

    folya Novi član

    eh ovako. U starom kompjuteru imam ovaj ram: ddr 2100 (133Mhz) i hocu da kupim jos rama. Cuo sam da ako recimo uzmem ddr 400 Mhz ona ce radit na najvecoj frekvenciji koju moja maticna podrzava a to je ja mislim 266 Mhz ili 133.
    E sad sam instaliro everest i on kaze ovako:
    Podržani tipovi memorije PC100 SDRAM, PC133 SDRAM, DDR-200 SDRAM, DDR-266 SDRAM

    Mogu li ja sad ugradit ddr 3200 400 Mhz ili mora biti neki od ovih koji pisu gore?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ako kombinujes memoriju na nizoj i visoj frekvenciji, ona na visoj ce logicno raditi na frekvenciji memorije na nizoj frekvencije.
    Ukoliko ubacis novu memoriju (bez starog/ih modula), frekvencija na kojoj ce raditi zavisi od maticne ploce. U sustini, svaka PC3200 (DDR400) memorija radi i na nizim frekvencijama, no moze se desiti da nastane odredjeni problem sa kompatibilnoscu izmedju maticne ploce i modula, ili pak novih i starih modula.

    Zbog toga, provjeri koji ti je model maticne ploce, malo proguglaj na temu te ploce i podrske za DDR400, a prilikom eventualne kupovine svakako objasni prodavacu kakva ti je situacija te pitaj da li mozes vratiti novu memoriju ukoliko bude problema.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neke stare ploce imaju problema sa jednostranom memorijom, tako da trebas i na to paznju obratiti.