1. PC majstor

    PC majstor Novi član

    Eh ovako treba mi pomoc... Sta odabrati SE P1i, LG KU990 i SAMSUNG F480? I gdje mogu naci oklop za SE W880i? Hvala... Hitno je... :smt006
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Vaha! To kao da pitas dal' da uzmem kilu krompira ili da odem na Maiden u Split. Nidje veze.

    P1 je poslovni symbian telefon za napredne korisnike. KU990 je fensi šminka telefon za torbicanere žene i torbicanere ali jedna velika prednost jeste video klip sa 120fps. Za SAMSUNG firmu nisam nikada cuo.

    Originalni okvir ne mozes naci ni za jedan model. Originalni okviri se ne proizvode. Postoje jak odobre kopije ali su katasrvofa po kvaliteti. Znaci okvir koji dodje sa telefonom je barem 50% kvalitetniji od bilo kojeg koji se moze kupiti bilo gdje u svjetu. I usput napomena.. ako budes mjenjao okvir nadji posebno dihtung sputvicu koja ide na okvir jer ni sa jednim okvirom ne dodje dihtung. Mozda negde ima ali da neko naknadno ubaci.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    SE P1i definitivno...
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma pitanje za šta treba uopće, vidiš da je 3 klase stavio razne.
     
  5. gilla

    gilla Aktivista

    za sta ce ti???
    ma uzmi p1,prvo funkcionalnost a i moci ces ga kasnije prodati,jest da nije bas oku zgodan ali trazi se fontel:D te druge nikad ne bih uzeo

    inace samo nokia,trenutno n80 mali djavo a zgodan :D
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    P1 definitivno. S LG sam imao dosta zalbi od strane drugova. Samsung je GAY (nekome je GAY IS OK), i nije neka sreca ga imati, osim sto lijepo izgleda.

    Sto se tice W880i, ja sam u AN-KA u Sarajevu kupio originalni oklop za N73, i to oklop od Music Edition, i sam ga, naravno, ugradio, i mogu ti reci da je kvalitet maske odlican. One sto sam kupovao kopije na pijacama brzo popucaju, a da ih ne moras ni otvoriti, a brzo im i boja spada. Takodjer sam prije mjesec dana drugu zamjenio originalni oklop s kopijom na K610, i za par dana je boja spala od nosanja u dzepu, a nakon malog pada se dobro izlizao. Ne znam je li ti daleko, ali imas i na anka.ba da narucis ako nisi iz Sarajeva. I da se zna, AN-KA se nalazi u novom Robotu.
     
  7. Adams

    Adams Novi član

    Ico, koji Robot u Sarajevu, gdje se nalazi? Treba mi oklop za N73ME.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nemoguce, jer origigi oklop za N73 ne postoji, bar ne kao proizvod nokie. Tu upadaju razni OEM proizvodjaci, a ti si vjerovatno dobio neki kinezer tipa ovog ili ovog. Ovaj drugi sam ja kupio i bio je fantastican prvih par dana, poslije katastrofa. Vratim se na stari izgrebani kojeg sam srecom sacuvao.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao sto sam vec pisao, nemoguce je dobiti ili kupit originalni okvir jer jednostavno ne postoje. Davno je to pisano od strane SE-a jer bi bilo prejednostavno popraviti telefon i gotovo bi bio vjecan. Mislim to donekle i stoji ..gubili bi na prodaji ali eto. E taj trend svi prate.

    Al' ima jako dobrih kopija. Recimo za svoj k750 sam nasao jako dobar okvir, narcio onu spuzvicu-dihtung.. malo ga srezao unutra gdje ide jojstick jer je jostik kacio i sada je ekstra... nije se nista ostetio nosanjem i handrenjem posto ga bas i ne stedim.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo imam vec dugo ovu masku, malo se izgrebala tipkica za skidanje poklopca, ali nista strasno. One tastature po 2 KM su im ocaj. Ne uzimaj ni u ludilu, original je i oguljen bolji. Nije sve samo u tome kako je ofarbano, brzo spadne boja i ruzno izgleda, a najgore je sto su tipke puno tvrdje od originalne tastature i pakao za koristenje. Svakako preporucujem da uzmes u AN-KI taj oklop, kupi neku zastitnu masku i nece se pohabati tako brzo. Ako ne znas gdje je taj novi Robot, ne mogu ti pomoci, jer slabo poznajem pojedinacne nazive ulica i lokacija u Sarajevu, jer sam iz Tuzle. Da napomenem tel mi je par puta na beton doduse s male visine pao, i imam samo skoro nevidljivu ogrebotinu.