Realtek HD no sound?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Apr 25, 2009.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    sinoć dođem kući upalim pc i nema zvuka. pošto imam vistu kontam da reinstaliram drajvere i resetujem pc. napominjem imam najnovije drajvere od realteka. međutim ništa. probavao sam i uštekati i slušalice i zvučnike nazad na centralnu ali zvuka nema. imam i naprijed jack za slušalice i mikrofon ali on izgleda nije spojen na matičnu jer kada ga uštekam nema efekta. sve je radilo do jučer a sada kada pustim muziku ili film ili bilo šta i odvrnem do daske čuje se skroz tiho ili gotovo ništa. naravno pokušavao sam sve živo u realtek manageru ali bez uspjeha. matična je p5kpl. čak sam i formatirao sistem misleći da će mi pomoći i postavio default na biosu...
    evo postavio sam u attach par screenshotova od everesta i zvučne. kako god okrenem problem je vjerojatno hardverski a često pozadi centralne isključim ili uključim sluše ili liniju pošto ovaj ebeni prednji panel ne radi pa kontam da se nije oštetio jack audio output. ima li mi pomoći ili u servis? naime buni me to što kada uključim zvučnike u onaj zeleni jack realtek manager ga uredno očita i pozeleni čim ih uključim.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ubaci ubuntu live i vidi ima li zvuka
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Provjeri dali ti je speakers na default, desno dugme na zvucnik u trayu i sounds/playback.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    jeste. nije do toga. btw nemam ubuntu.

    EDIT: nakon eksperimentisanja sa sigurnošću mogu reći da je crko audio konektor na stražnjoj strani centralne. iz meni nekog nepoznatog razloga kada bi u biosu naštimao da mi front panel bude ac 97 a ne hd realtek nebi mogao naštimati zvuk na visti. probao na xp-u i iz prve radi sad na front panelu. opće poznato je da realtekovi driveri prave dosta problema na visti ili bolje reći obratno.
     
  5. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Za Ubuntu imas BihNet mirror, pa bi ti preporucio da skines sebi Live CD da imas za svaki slucaj :D