Recenzija OCZ-a

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by n00b, Apr 5, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. n00b

    n00b Novi član

    Moje izvinjenje Enisu zbog javnog objavljivanja mojih testova prije konsultacije s njim.........


    S postovanjem
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Opet te poslali iz štaba? Kako sam ja provalio hoćeš da kažeš da bi ga bolje klokao od Enisa?
     
  3. n00b

    n00b Novi član

    ocigledno slika ne govori nista sulu... tako da... no comment!!!
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Skontao sam da se kurčiš, nije tu problem. Možda su non Oc moduli zadesili Enisa, mislim ako je potrefio proceduru klokanja i dizanja voltaže valjda bi došao do 1100 ili koliko već mhz-a.
     
  5. n00b

    n00b Novi član

    daleko sam od kurcenja.. 1 stvar...
    2. naveo sam gresku u recenziji: " OCZ se lose overclockira....."
    3. stvar ako nije potrefio OC onda je trebao napisat MI/JA nismo uspjeli bolje...ne vidim razlog zasto ga sad toliko branis ako je neko uvidio gresku u recenziji..........

    Uopste se ne mislim raspravljati, nazovi ovo kako hoces ali cinjenica je to sto jeste........
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ne branim ga, tebe su poslali iz štaba, nisu mene :lol:
     
  7. n00b

    n00b Novi član

    smijesan si...... nego jesu ti to kompleksi proradili ili??? sta ti znaci stab?? ili pak sumnjas da sam sposoban za nesto tako???

    uglavnom..... mislim da recenzija nije dobro napisana, ako vidim da bilo ko negdje pogrijesi onda dokumentujem drugacije o kome god al KOME GOD se radilo....a zao mi je sto ti osjetis neko rivalstvo ovdje jer ga nema.....
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Budi iskren i reci da nema veze sa Inq bashingom.
     
  9. n00b

    n00b Novi član

    fakat ne mogu da vjerujem da to povezujes s tim??? zar je dotle doslo??? NE, ne povezujem, nemam komplekse ni osjecaje rivalstva, vrlo sam objektivan i volim citati konstruktivne stvari, pratim enisove recenzije i dosta ih za mene bilo poucno kao i dosta drugih ljudi ali ako su negdje pogrijesili ako ja mislim i mogu da dokazem naravno da cu se javiti, i znam jos par ljudi na ovom forumu koji imaju OCZ-a da su isli vise... nikad ne pljujem recenzije samo DOKUMENTUJEM drugacije... A zar nisi taj koji voli da pljuje po drugim ljudima??? Ne znam zasto mislis da sam ikoga napao ovdje da glumis advokata...

    PS Sto se mene tice rasprava je zavrsena, nije forum mjesto za ovoga, ako imas sta mi reci ili ti treba objasniti slobodno se javi na PM, dat cu ti i broj telefona........
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam dokumentovano napisao da je tvoj komandir Fudo pisao sranja po Inqu, i da je Inq žuta štampa IT novinarstva. De mi reci zbog čega su ga otjerali sa Inq-a?
     
  11. n00b

    n00b Novi član

    u biti NO COMMENT.... u pravu si 100%
     
  12. DC One

    DC One Aktivista

  13. n00b

    n00b Novi član

    jos smjesnije.... a da li si procitao koja je razlika???

    latencije platinum: 4-5-4-15
    latencije gold: 5-5-5-15

    osim boje XTC hladnjaka sta je jos razlika???? mozda si procitao tamo nesto sto ja nisam???
     
  14. DC One

    DC One Aktivista

    Pa stavih ti linkove na reviewe obje memorije, sasvim ocito da se ova koju je Enis recenzirao ne overclockira tako dobro kao tvoja.
     
  15. n00b

    n00b Novi član

    review memorije recimo koja je kod mene sto si dao je MAX bar tako tamo pise 880MHz, na mojim slikama vidis da je drugacije.... opet slabo me interesuje neki review tamo negdje... navedi mi razlike izmedju ova dva modula... cipovi su isti, rade na razlicitom naponu sto opet ne predstavlja problem jer je mala razlika i na razlicitim latencijama sto takodje nije problem..... isto kao da kazes da se GOLD serija slabo Clocka kao sto je receno bilo na jednom od jakih foruma pa povuceno..... razlika izmedju gold i platinum takodje latencije.....
     
  16. DC One

    DC One Aktivista

    Memorija iz Enisove recenzije nije iz performance serije (Gold ili Platinum) vec mainstream memorija. Da li su cipovi isti na ovoj memi i tvojoj (Platinum) i Gold seriji ne znam ali jasno je da se od ovakve memorije ne mogu ocekivati isti rezultati kao kod onih koje su namjenjene enuzijastama.
     
  17. n00b

    n00b Novi član

    cekaj jesi se ti to uhvatio kako se koja memorija zove??? haman cu morati sebi uzeti tu upgrade da samo pokazem da je to ista memorija u drugom pakovanju..... mah ne da mi se vise...... odustajem... isto kao sto ti meni pokazujes kako TechARP overclockira moju memoriju, a kako ja, ista stvar se desava i tu..... tako da mi se ne da ubjedjivati... nadam se samo da ce covjek ciju sam recenziju spomenuo shvatiti o cemu sam govorio...
     
  18. neverland

    neverland Novi član

    Ovo se Sarajlijice opet upalile ko kutnjaci kad neki nas Tuzlak dokaze nesto suprotno.......
    Vas ima vise al niste pokupili bas svu pamet svijeta.......

    Sto se tice OCZ-a......

    Procitajte RW memorije na bilo kojem BMARk site-u i vidjet cete da je ova generacija OCZ-a dobila jako visoke ocjene sto ce tice samog OC-a....

    Samo treba znat clockat....o tome se radi
    Ja iskreno ne znam radit overclocking niti me to interesuje toliko.......ali sam bio zivi svjedok OverClock-a OCZ-a i mogu samo reci
    RADI KAO SAN....

    Prema tome.......

    TESTIRAJ I NAPISI

    NE GOVORITI NISTA NA PAMET
     
  19. DC One

    DC One Aktivista

    @ n00b - Sve sto ja tebi pokusavam reci je da je nerealno ocekivati potpuno iste oveclokcing rezultate razlicitih memorija iz iste serije a a kamoli iz razlicitih serija. Te da se iz Enisove i recenzije koju link-ah u svom prvom postu da zakljuciti da ova Vista Upgrade nije neki overclocker.
     
  20. n00b

    n00b Novi član

    kao sto ti vec napisah u PM ali ti odbijas da prihvatis informaciju, jedan Kingmax koji radi na800MHz je radio OCan na 870MHz bez ikakvih hladnjaka na sebi... sad mi reci da OCZ bez obzira koja default memorija bila ( a to ova nije jer obicna memorija se zove ValueRam) ona sigurno moze ici preko 900MHz bez problema.... Cipovi su isti radi se samo o latencijama i radnom naponu, te boji hladnjaka, kao sto takodje ima i SpecialOps serija i bla bla bla.... nadam se da sad razumijes sta ja govorim
     
Thread Status:
Not open for further replies.