Recenzija THL T100S

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Mujka, Feb 22, 2014.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    Osnovne karakteristike

    Dimenzije: 144.2 x 70.4 x 8.8 mm Masa: 146 grama
    Zaslon: 5.0” IPS LCD 1920 x 1080, 440 ppi, Gorilla Glass 3
    SoC: MediaTek MT6592 CPU: 8x Cortex-A7 na taktu 1,7 GHz GPU: Mali-450 MP4
    RAM: 2 GB Interna memorija: 32 GB
    Povezivanje: 3G:WCDMA 850/1900/2100MHz HSPA+ 4G: - WiFi, WiFi Hotspot, WiFi direct, GPS, Bluetooth, NFC, USB on-the-go
    OS: Android 4.2 Jelly Bean /Rade na 4.4 Kitkat-u
    Kamera: 13 MP/1080p Prednja : 13 MP/VGA
    Baterija: 2300 mAh/najavljeno je da ce doci u prodaju 2700mAh
    Cijena: 310$ ~ 450KM
    Kupljen tu http://www.pandawill.com/catalog/product/view/id/61721 shipping je bio nekih 25 dana.
    Softver

    Na telefonu je instaliran 4.2.2 Andorid sa najnovijim updejtom 17 jan 2014 godine.
    Telefon je zaista brz, bez pre instaliranih "bloatware" aplikacija. Telefon posjeduje cisti google android sa par modifikacija u vidi ikonica u postavkama.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Sto se tice situacija sa "custom" sistemima trenutno za Thl T100 tj verziju za kinesko trziste i njihov 3G postoji oficjelni LewaOS tako da je velika mogucnost da ce biti i oficjelni za T100S verziju posto koriste "indentican" hardver. Ovaj i ostali sistemi se mogu skinuti na Needrom stranici. Sto se tice recovery-ja tu su CWM&TWRP, a za flashanje se koristi SP Flash tool. Telefon podrzaje i razne alate kao AirDroid, MTKDroidTools sto je svakako plus.

    Hardver

    Telefon posjedujes 8-jezgreni Cortex-A7 na taktu od 1,7 GHz, GPU: Mali-450 MP4, 2GB rama, 32GB prostora uz mogucnost dodavanja microSD kartice, dvije 13 mp kamere i bateriju od 2300mAh. Tu je takodje Full HD 5" display uz gorila glass zastitu i tzv OGS. Telefon ima mogucnost za dvije sim kartice [1 obicna i 1 micro] uz mogucnost "dual standby" pri 3G/GSM. Od senzora tu se nalaze Gravity sensor, Distance sensor, Light sensor, Acceleration sensor. Kvaliteta izradje je vrlo dobra 4/5. Sto se tice GPS-a tu je situacija vrlo dobra ocjena 4/5.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Testiranje

    Počet ćemo sa sintetičkim benchmarkim-a.
    Kao sto mozete vidit, na AnTuTu benchmarku skor je 26994 tj za nekih 400-500 poena manji od Galaxy S4.
    T100S ima jaci CPU, dok S4 ima jaci GPU.
    [​IMG] [​IMG]
    Na NenaMark testu pri FullHD rezoluciji t100s je ostvario 57,7FPS.
    Na Quadrantu je ostvario 14796 dok recimo S4 ima skor od 12000 do 13000.
    [​IMG] [​IMG]
    Sto se tice Kamere na ovom linku mozete skinuti ne editovane slike direktno sa telefona. Sto se tice snimanja u HD i Full HD rezoluciji to možete pogledati ispod. Generalno kamera nije jaka strana ovog telefona ali za prosječnog korisnika će biti vise nego dovoljna. Prednja kamera je dobra :)


    GPS
    Je vrlo dobar, na linku ispod mozete viditi preciznost.
    U autu - https://docs.google.com/file/d/0B83C36W ... plZ0k/edit
    Pjehe pa u busu - https://docs.google.com/file/d/0B83C36W ... V1dWc/edit
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Baterija

    Ovaj telefon posjeduje 2300mAh bateriju [na kineskom trzistu vec postoji 2700mAh]. Po mom misljenju baterija je vise nego dovoljna za 1 dan za prosjecnog korisnika koji ne koristi telefon vise od 5h tj onscreentime. U mom testu je izdrzala 5 sati onscreentime pri konstantnom streemanju prvo nba utakmice u browseru pa kasnije filma u vlc playeru. Prilikom igranja baterija se trosi jos i brze maximalno 2 - 3 sata zavisno od svjetline.
    [​IMG] [​IMG]

    Zakljucak

    Telefon je zaista dobar slobodno se moze usporedit i pobjedit "brandname" telefonu u cjenovnom rangu do nekih 600 KM | 300€. Jedini "problem" koji ovaj telefon ima je WiFi koji je za 25-30% slabiji od drugih telefona sa kojim sam ga poredio. Konkretno izmedju 3-4 zida i rutera sa 2dbi antenom imao je 1-2 crtice signala. Razlog tome je losa externa antena koja je "zalijepljena" na plasticnu pozadinu telefona. Kada sam kontaktirao support sluzbu pandawilla odakle sam i kupio telefon, dobio sam odgovor da je greska upravo u toj anteni(i da je to prisutno u prvih 100tinjak telefona) i da mi je poslana zamjenska plastika sa novom antenom. Uglavnom za kraj ove recenzije navest ćemo neke prednosti i nedostatke.

    Prednosti
    Odlican Full HD display sa gorila glass zastitiom
    Odlican CPU, 2GB rama i 32 GB prostora
    Odlican zvucnik
    Odlican sistem, vrlo fluidan
    Vrlo dobar GPS


    Nedostatci
    Los WiFi (bit ce updejtano)
    Kvaliteta izrade je dobra ali telefon nije bas otporan na prasinu u predjelima koje mozete viditi na slici
    [​IMG]
    Slabija baterija za hardcore korisnike :D
    Duzina telefona tj 14 cm nije ga jednostavno tj nemoguce koristit jednom rukom(dok recimo drugim ljudima se svidja sto je duzi :D :D)


    Video recenzija
    Napomena ima provala :D :D al dobro je iz cuga je bilo hehe
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Svaka cast,odradio si posao momacki,telefon je takodje dobar al sirnica mi se vise svidja :D
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    posteno :smt003 :smt003 :smt003
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Pohvala za review!

    Telefon za ovaj novac sasvim OK.
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    eto ga tigar i ti poce, masala.Samo nastavi
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Super :D

    Da imas minimalno 100 ovakvih recenzija :wink:
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    Thx svima
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Odlične recenzije ja se naložio sad bi uzeo taj telefon da imam keša. Imaš smisla za recenzije. Ne bude mi neugodno kada je čitam/gledam, onaj filing kad ti je neugodno kada se drugi provaljuje xD
     
  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Raja subscribajte momku, sto bi se reklo od nas je a i njem ce znaciti(a i zasluzio je sa recenzijom da se to uradi)
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    I ovaj post si super napravio, sve pregledno ;)
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

  12. irhadkul

    irhadkul Komšija

    uradi xiaomi,manje je poznat(bar ja tako mislim)
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja se pridruzujem irhadovom misljenju :) rado bih vidio recenziju tog Xiaomi-ja :D
     
  14. kio

    kio Komšija

    Svaka cast Mujkatori :D
    You sir have a like and new sub :mrgreen:
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    thx :)
    Ok bude Xiaomi cim izadje verzija MIUI v6 a to ce uskoro bit jer na ovoj trenutnoj v5 ima sitnih greskica :)