recite mi da sam dobar

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by klempo, Jan 9, 2004.

  1. klempo

    klempo Novi član

    8)
    e vozdra

    ja sam novi u ovome, ali citajuci vase postove i na jos nekim stranicama uspio sam sklopiti ovu konfiguraciju, pa eto zanima me vase misljenje o kvalitetu. ovako ide:

    AMD Athlon XP 2500+ (333MHz) Burton
    EPoX 8RDA+ SckA nForce LAN Fire
    Maxtor 80Gb ATA 133, 7200 rpm 2Mb
    DVD ROM LG 16/48 ATAPI Bulk (koji vrag znaci bulk?)
    Gainward FX Pro 660 FX5200 128 DDR (procitao sam na cnetu-u recenziju ove graficke karte i tamo pise da podrzava DVI, tj. da bi za jos bolje performanse trebalo imati DVI enabled monitor, pa ako nekome od vas nije mrsko objasniti mi sta to ustvari znaci i koji su to monitori)
    GlacialTech IGLOO 2450 XP 3200
    2X DDR 256 PC433 SuperRam KingMax
    LG 19" 900B 1600x1200 @ 80 Hz, 0,26 mm
    CodeGen Midi Tower 6094/C9-G5 420W
    LogiTech B58 opticki, USB
    Tastatura MS Natural Multimedia PS2
    Auditek 520W 2+1

    Eto, to je to ukratko, stvarno bih jako cijenio vase misljenje pa se unaprijed zahvaljujem svima koji pomuce svoje guzicice da napisu koji redak. :)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pozdrav... ajmo redom...

    bulk... dobio si uređaj u kartonskoj kutiji, eventualno dma kabel, šarafiće i nešto softvera. malo si više platio nego retail verziju... uglavnom ništa bitno.

    grafička... ne-baš-sjajan odabir, vjerovatno ti sve igre koje trenutno igraš idu glatko, ali u skorijoj budućnosti to baš i neće ić tako (novije igre, pogotovo dx9). dvi je izlaz za lcd/tft monitore koji podržavaju taj ulaz, uglavnom nemaš koristi od toga jer imaš crt... svaka druga novija grafička ima dvi konektor.

    disk... pazi se bad sektora (čuvaj garanciju)

    ostalo je sve ok... štoviše super (osim možda tipkovnice :wink: )

    pozdrav...
     
  3. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Zar ne ide obratno ? :)
    Bulk - "go" proizvod bez icega, a retail sa nekim softwareom, upustvom i ostalom sicom... :D
    Ali kao sto rece nista bitno u svakom slucaju... :)
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    evo sad si me zbunio... ni ja više ne znam kako ide. uglavnom ja uvijek kupujem uređaje "u vrećici" jer ono sve što ide dodatno često je nepotrebno i naplaćuje se (nekad više, nekad manje).
     
  5. Xan

    Xan Aktivista

    bulk ---> samo plastična vrečica odgovarajućih dimenzija i uređaj

    retail ---> ful pakovanje sa plastičnom vrečicom odgovarajućih dimenzija, šarafima (ako su potrebni), CD-om sa driverima, potrebnim softverom (npr. za pržilicu) i uređaj i to sve u kartonskoj kutiji odgovarajučih dimenzija

    :wink:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    fala xan... evo javno se osramotih :)
     
  7. p_adnan

    p_adnan Novi član

    Ako imas love, svakako pored DVD-a ubaci jos i CD-RW drive!
    I graficku bih te savjetovao da svakako uzmes neku drugu. Ja bih preporucio da uzmes ATI Radeon XT (sa 128 Mb), a ako ne tu onda 'Pro' verziju, jer su ove FX-ice stvarno slabe.
     
  8. klempo

    klempo Novi član

    jos jedna zahvala ide svima vama koji ste se potrudili, dakle da razrijesimo prvo par dilema koje su se pojavile. naime, to nije vec kupljena konfiguracija vec samo onako sastavljena na papiru, malo bi bilo bezze da trazim misljenje ako sam je vec kupio, druga stvar sto se tice cd rw-a imam svoj stari lite-on cd rw sto hoce rec da nema potrebe da ga kupujem ipak hvala na sugestiji
    sigurno je da cu nakon ovoliko kritika na odabir graficke kartice nastojati da je promijenim :)
    kenci je pod ovim da se protegnem koliko je jorgan dugacak vjerovatno mislio na preseravanje sa tastaturom, eh pa, vec i prije nego sam procitao njegov post odlucio sam se promijeniti je, nije to vrijedno toga.
    jos jednom hvala svima na utrosenom vremenu :)

    p.s. a sta kazete na ovu: nVidia GeForce4 Ti4200 128MB DDR ???
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ako naiđeš na ti4200, samo izvadi novac :)

    tastature imaš microsoftove već za 20-30€, po meni su super... ja imam ms multimedia, ali i office model je sad jako jeftin (u odnosu na vrijeme kad je tek izašla), a ima kotačić, copy i paste gumbe i brdo drugih dranguljia...
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    koji dx9 naslovi? :)

    ma to je sve dvosjekli mač... ako hoćeš imat performanse ti4200 i dx9 podršku, moraš uzet bar 9700, 9800 ili sl za jako puno para.
     
  11. Xan

    Xan Aktivista

    ma DX9 naslovi izlaze već pola godine i nikako da izađu...

    neće to još tako skoro...