Reinstalacija OS-a

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Big_Brown_Beaver, Aug 18, 2006.

  1. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    vec sam na jednom thread-u laj'o brand racunarima pa necu ponovo :evil:
    elem, radi se i laptopu hp pavilion dv 8380us....nevjerovatno na kakvu glupost covjek sve moze naletit
    evo o cemu se radi...
    na lapu je doslo instaliranog smeca dva kamiona koje sam sat vremena cistio...nakon toga su se pocele neke cudne stvari desavat i rek'o da puknem reinstalaciju os-a...sve je krenulo fino dok se nije pojavila poruka "setup did not find any hard disk drives instaled" please install sata drivers...nakon toga instalacija je sa milion errora prosla i pri slijedecem boot-anju ide slijedece:
    file is missing or corrupt (windows root)\system32\hal.dll please reinstall a copy of the above file...nakon toga ide
    \windows\system32\config\system.sav....i to se vrti u krug i ne moze komp ni da boot-a vise......ima li nekog lijeka
    na notebookreview forumu sam vidio da su jos neki ljudi imali s tim problema ali niko u sustini nije objasnio nacin kako da se to rijesi. problem je sto kao ne moze da nade hard disk pri instalaciji os-a...ovo jos nikad nisam vidio :roll:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Idi u bios (ako moze) i pod IDE configuration prebaci na Safe Mode (tako nekako se zove), tako ide na nekim intelovim cipsetima kad nemas sata disketu.

    Ako ne uspije javi se ponovo.


    Btw jesi li nstal radio sa Windozom ili onaj Gay recovery CD TM sto dolazi uz brand racunare.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    mislim da imas te sata drivere na cd-u od laptopa... bar tako dodje sa maticnim bootas sa tog cd-a instaliras drivere za sata-u i onda picis instalaciju OS-a...
     
  4. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    mogu uci u bios ali IDE configuration ne vidim
    evo kao izgleda bios[​IMG] [​IMG]

    radio sam instalaciju sa windouzom....imam i gay recovery cd-ove ali nisam probao

    od cd-ova nije nista doslo ...nego sam radio ove recovery....
    sad cu probat sa gay varijantom pa javim
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Probaj ti sa onim cd-om ja mislim da ce upaliti:D mada ces opet dobiti milion nepotrebnih stvari.

    Koliko ja vidim Sata native support je upaljen znaci da ne bi trebala disketa sa drajverom, hajd ti vidi sta dalje ima od ponudjenih stavki umjesto enabled, probaj iskljucit i uradit install.
     
  6. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    sata native support kad se prebaci na disable...pri ponovnom ulasku u bios se automatski vrat na enable....ma evo nesta ide pa ce valjda biti ok
    moja cura ne instalira vise gluposti na komp nego sto su to uradil u hp-u :D
     
  7. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ovo mi nije nikako jasno "setup did not find any hard disk drives instaled" ovo u zivotu nisam nikad vidio
    od dva hdd-a koja su unutra glupan ni jedan ne moze da nade :D
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    samo ti los taj laptop plaho :D
     
  9. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    jaki sponzori :D

    jos kad bi ovaj recovery zavrsio do kraja ovog mjeseca bilo bi dobro :roll:
     
  10. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    bice da je gay 8)

    dofurat cu ga do nekog od vas dvojice pa ga preispitajte
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    agh ....uzmi od nekog externi usb floppy i sa njega povuci sata drivere f6 instalacijom na driver disku imas 100% drivere.
    Recovery obicno na hp-u moze proci bez usb floppy-a.
    Elem najlaksa ti je varijanta kao klasicna sata xp instalacija samo koristi externo floppy
     
  13. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ma rijesio sam sa recovery diskovima samo mi je opet valjalo cistit smece mada mi se nije nikako islo na tu gay varijantu :D
    sto se tice sata drivera imaju 4 recovery diska i na svakom su isti fajlovi [​IMG] tako da ne mogu izdvojit samo sata driver...na acer-u koji sam na svu srecu prodao, sam napravio backup cd i mogao se svaki driver pojedinacno izdvojit.
    usred pustinje sam...dobro sam ikako :D
    jedini sata driver koji se moze skinut je na stranici hp-a... Intel SATA AHCI Controller Driver...nadam se da je to mada ne bih rekao
    kuci kad dodem pa cu nesta rjesavat :D
    hvala na konkretnim odgovorima :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Onda ne kontam sta u biosu znaci SATA native support :? I trazi drajvere, dobar taj HP zna zavuc korisnika momacki.
     
  15. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    nasao sam na c disku Swsetup directory u kojem su bukvalno svi driveri i aplikacije koje se instaliraju prilikom rikaverija samo ne znam kad da ga aktiviram pri regularnoj instalaciji jer mi izbaci error na pola citave price da driveri nisu instairani i da ne moze da nade hdd :roll:

    elem juce sam zvao hp da nebi sad morao da gatam koja je procedura jer sam dobio i winxpmc i citava prica je bila ok dok me kobila nije pitala jesam li predstavnik kompanije ili fizicko lice.
    kad sam rekao da sam fizicko lice lagano je fini ton presao u arogantni i jedino sto mi je kuja predlozija je da kupim recovery disk za 50$ (valjda im malo i ono sto sam dao za lap) jer je valjda navikla da ljudi zovu zboga toga
    lagano je na bosanskom doblia...mrs u p***u materinu. toliko o velikim kompanijama... :roll: :twisted:
    meni je postalo jasno zasto oni ovo rade, kad sam delegatu(amerikanac naravno) prodao acer-a za 50$ vise nego sam ga ja platio i jos mu dao orginalni racum od kompa
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Ljudino iz prikrajka pregledaj imas li u tom direktoriju .inf fajlova sa sata nazivom. Prebaci ih na disketu direkt (nista u folderu ovo ono) i probaj :smt001
     
  17. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    kralju shahu idolu :D pod ovim folderom [​IMG] evo sta ima [​IMG]
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Evo imas neki exe u ovom folderu na drugoj slici, probaj pokrenut vidi hoce li biti neka ekstrakcija, ako bude onda sve na A:, ako ne onda ovo kopiraj na disketu i pokreni hard core reinstalaciju.
     
  19. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    mislim da je prvi fajl namjenjen instalaciju preko A: jer sam ga probao pokrenut i ishche mi floppy...ali....floppy nemam trenutno
    nema veze...bitno je da smo ustanovili da je vjestacka tvorevina i da je napravljena ljudskom rukom :D
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Naravno, jutros je Fata nabrala buzdovana i sjekira u avliji. Ubaci disketu sretni dobitnice i naptavi vise taj sata floppy :D

    I ja sam horan na cevape iz zmaja.