Restart time bench

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Aug 6, 2012.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo jedan zanimljiv bench koji ima svoju temu na bug.hr a evo otvorio sam i na OCN-u.
    Znaci jednostavno, skinete sljedecu skripu: Restart Time
    Ako bude podosta rezultata, mogu napraviti top listu. Ako vam skripta kojim slucajem bude zakljucana, slijedite upute kako da otkljucate.
     
  2. GW

    GW Moderator

    42 sekunde, mada sam morao pritisnuti "open" na UAC dijalogu. Hajmo reći 40 sekundi onda.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    To onaj Patriot SSD?
     
  4. GW

    GW Moderator

    Onaj tvoj. :D
    De baci tvoj razultat da uporedim...
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yo, evo jedan "opaki". Da ne bude zabune, nisam sada probao 20 puta da bi dobio ovo vrijeme, ovo je cisto iz prvog. Novi F8 bios je poprilicno ubrzao boot na UD5H ploci.
    Restart Time
     
  6. GW

    GW Moderator

    Što je reci UEFI... :D
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yup, UEFI ima uticaja, na X58 sa istim diskom i odprilike slicno natrpanim OS-om, je to iznosilo oko 35-38s, nekada i preko 40s.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    87 sec
    hp 4530s
    nesh je otislo na lozinku i onaj UAC
     
  10. veki81

    veki81 Aktivista

  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    [​IMG]

    Išlo bi to i bolje ali me uefi zeza nešto očitava na početku prije nego windows boota a ne znam kako to ubrzati.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    82 :lol: :lol: :oops:
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Haj forza potegni to. :mrgreen:
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bios je zadnji oficijelni sa asusove stranice. Ako šta skontaš za brži loading javi fkt ne znam kako da ga ubrzam.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Iskjuci sve nepotrebno u biosu, bilo kakve on board kontrolere, također u my computer/properties, ASS, startup and recovery, unchekiraj obadvije opcije: time do display list of OS, i time to display list of recovery options. Iako je najvaznije u biosu iskljuciti ono sto ti ne treba, i naravno zategnuti RAM.