[Review] 2xHD 4830 VS HD 4870

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dog_Father, Feb 5, 2009.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dvije 4830ke kostaju otprilike kao jedna 4870ka. Na xbitlabs.com su uporedili performanse. U vecini testova CrossFire konfiguracija ostvaruje iste ili bolje rezultate. Eto odličnih infosa za vlasnike HD4830 kartica

    http://xbitlabs.com/articles/video/disp ... html#sect0
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Fino fino, cak stavise u skoro svim testovima su jace, jos je potrebno napomenuti da se poredilo sa 4870 1GB, koja ipak ima solidnu prednost nad verzijom sa 512mb pogotovo na 19x12 rez.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za ocekivati je da ce u buducnosti dual-GPU rjesenja, kao i CF/SLI rjesenja, biti sve bolja.

    Najveci je problem ovisnost o driverima, tipa izadje nova igra i ne mozes je igrat dok ne izadju novi driveri. Takodjer, veca je i potrosnja, a treba imati i adekvatnu maticnu.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    a Boga mi i napojnu
     
  5. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    JA sam negdje cito u vezi nekog novog cipa za vise grafa koji ce skalirati linearno ja mislim da je Lucid ime firme al nisam siguran
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mah, svako 400W+ napajanje je dosta.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Samo nek ima dovoljno konektora.
    Sto se tice maticne, dovoljno je da bude ne-nvidia (iako je bilo fixova da se ATI kartice zavrte u CF-u na 680i maticnim, radilo je bez problema, ne znam sta bi sa tim kasnije). Kako Stivi rece, najveci problem je optimizacija drivera/igara da iskoriste snagu Crossfire setupa.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Baš svako? :smt002
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fali ono "brandname". :D

    One kinobere od 20KM ionako ne racunam.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Ali ako neko pročita i shvati pogrešno...
     
  11. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Barem kad je riječ kod napajne ne treba se zezat sa jeftinim, jer kad rikne napojna rikne često uz nju još ponešto, kod mene je bio slučaj da je crko hard disk.

    A bogami dobre su ove grafulje čini mi se da sam nekoj recenziji pročitao da su pobijedile u pojedinim testovima staru 280 GTX-cu.