Review: Android 4.0 network playera "on a stick"

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Stihoklepac, Aug 14, 2012.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Evo jedan mali pregled funkcionalnosti Android 4.0 network playera.
    LINK
    Video je očaj zbog kamere ali ima na linku prodavača i video klip i slike sa detaljima.





    Spaja se na hdmi port, posjeduje obicni usb port za konektovanje miša/tastature/sticka (prihvata usb hub pa se može proširiti), i mini usb za napajanje
    Prilikom paljenja imaju tri problematične stvari. Uređaj nema prekidač za paljenje nego se inicijalizira odmah po spajanju micro usb porta sa kojeg dobija napajanje(ne radi sa ac/usb adapterima).
    Drugi problem je što startna konfiguracija i lokalizacija dolazi na kineskom ali sa youtube video klipa može se vidjeti kako se to na kraju riješava.
    Treći "problem" je fantomsko wps dugme za wifi povezivanje. Ne radi tako da se mora izabrati mreža i ukucati key za wireless postavke.
    Pošto je u pitanju povezivanje "optimizirano za telefone" ne igra neku veliku ulogu.

    Prvo bootanje traje cca 2,5 min, ali svako sljedeće ide ispod 20 sec.

    Uređaj je dosta brz radi u full hd rezoluciji, idealno bi bilo koristiti bežični miš i tastaturu ali i sam miš je dovoljan je se prilikom ikakvog unosa teksta automatski podiže on screan tastatura.
    Reprodulcija filmova ide bez štopanja iako je dobro zamjeniti defaulte app-ove za one network frendly. ES file explorer i Mx video player su neophodni.

    Uređaj neće raditi sa ac/usb adapterima: probao sam ali se stalno reboota.

    Prednosti:
    -cijena
    -brz rad
    -format
    -boot manji od 20 sec

    Nedstatci:
    -mali broj usb-portova
    -loš defaultni software
    -nedostatak nezavisnog napajanja
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Review: Android 4.0 network playera "on a stick"

    Nije loše ali se može jeftinije proći u DIY izvedbi. Kao npr.android telefon+video kabl+wireless/bluetooth tastatura i naravno veza s internetom preko wlana. Na Nokiji sam vozio Youtube preko Samsung Slimfit tv-a, uveća video preko čitavog ekrana, način spajanja je cinchevi+s-video koji idu s druge strane u 3.5mm priključak. Rahatluk zagarantovan.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2