[Review] ECS A780GM-A

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dog_Father, Apr 3, 2008.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Povoljna 780G matična ploča, koja je dobavljiva i kod nas, a nudi mnogo za novac.

    Više OVDJE

    [​IMG]
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mana je sto graficka blokira bar jedan PCI slot, tako da se ima max. dva slota, no to je mana i mojoj P5B.

    Odlicna ploca za malo love, a stvarno puno nudi.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Već vidim IT computers kako reklamira 780G based sistem sa integriranom grafikom kao gamer-sku konfiguraciju. :D A kad dodaju 3450 na nju onda će to biti ultimate konfiguracija. :D

    Edit:
    Ide li kome na živce kopiranje teksta iz everesta što oni na guru3d stalno rade?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    moze li kojim slucajem ovaj HDMI port raditi kad se nakaci PCIe graficka?
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zavisi koja graficka. Vjerovatno moze ako je PCIe graficka neka od ovih CF X podrzanih.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa evo npr ova HD3850 sto trenutno imam. rijesio bih se ja ove 6150 ploce, ali nedostatak drugog IDE kanala mi predstavlja problem...
     
  8. GW

    GW Moderator

    PCI IDE kontroler. Ako imaš mjesta.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ima mjesta, jos bolje ako bi nasao PCIe x1 kontroler. uglavnom koliko je para ovo kod nas?
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Jos prednost da ce prema najavama AM2+ socket podrzavati next gen phenom 45nm.. Odlicna ploca mada su vec dvije teme na forumu "ECS problem" :) nadam se slucajno.
    Jedno glupo pitanje : radi li hibrid sa jacom grafikom 3850npr? Mada sigurno da nema potrebe.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

  12. selvin

    selvin Moderator

  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma kakvi ovo je cirkus, a svakako zbog dizajna kucista nemam mjesta za direktne sata>ata adaptere.
     
  14. GW

    GW Moderator

    Hibrid bi trebao raditi sa 3400 serijom. Sa 3850 navodno neće raditi. A i nema smisla uparivati je jakom karticom. Smisao je da se 2 slabije kartice pomažu.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Upravo, nema smisla. Koga interesuje, ova ploca kosta 150KM.
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Jeste li primjetili kako Phenom konacno dobro i bolje radi na AM2+ i TLB patch-om u odnosu na Q6600 osim u igrama.
    Moze se reci da je ova ploca i "future proof" sa obzirom jos na PCI-e 2.0 , DDR2 1066, AM2+, HT3.0, jednostavno kompletna ploca.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    HybridCF radi samo sa HD 2400 i HD 3450.
    VGA i HDMI izlazi rade kada se koristi HybridCF sa nekom od ovih kartica tako da je moguće koristiti 4 monitora a mislim da sa karticama koje nisu HybridCF capable ne rade.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Otkrio sam da ova ploca ne podrzava 125W TDP procesore, odnosno izgori cim se stavi takav proc. Ovaj problem je prisutan na svim 780G plocama. Dakle, na X2 6400+ i 9850BE zaboravite na ovoj ploci.
    Tesko da bi neko ko kupuje ove najjace AMDove uzeo 780G, ali eto - da se zna.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne samo da ne podrzavaju, nego ce navedena kombinacija sigurno dovesti do smrti ploce.
     
  20. war rat

    war rat Novi član