(RIJESENO) PC ne prepoznaje HDD

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sundancekid, Dec 30, 2012.

  1. Sundancekid

    Sundancekid Novi član

    Imam problem, instaliram XP na neki komp, i prilikom instalaciije pojavi mi se poruka da windows ne moze pronaci HDD! Maticna je asus k8v x se a disk je Maxtor, i evo mucim se cijeli dan, ne mogu da skontam u cemu je problem. Kad sam ubacio windows 7, instalirao je sve ok, bez problema digao sistem...ali xp nece, pokrene setup, i onda kaze da ne moze da pronadje hard disk. Nisam bas ekspert, ali koliko sam zakljucio neki je problem sa RAID konfiguracijom. Imam samo jedan hard disk.

    Evo neki slika kako to izgleda:

    Konekcija na maticnu:


    [​IMG]

    Slike iz BIOSa:

    [​IMG]
    [​IMG]

    Slika koja se pokaze kad restartujem komp:

    [​IMG]

    I kad pritisnem tab, i udjem u te RAID postavke dobijem ovo (tu ne mogu nista promijeniti):


    [​IMG]



    Molim ako neko moze pomoci, sve bi bilo odlicno....
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: PC ne prepoznaje HDD

    Najprije će ti biti da ti treba sata driver za hdd. Probaj noviju verziju XP-a trebalo bi da ona za razliku od tog tvog xp-a sadrži taj drajver. Ako ne radi onda ćeš morati otići na stranicu proizvođača skinuti odgovarajući sata driver, ubaciti/slipstream ga u .iso image od xp-a preko nlite programa, ponovo zapržiti i trebalo bi da radi. Ako budeš radio ovaj slipstream googlaj slipstream nlite sata driver Windows xp ima na googlu milion sajtova.
     
  3. Sundancekid

    Sundancekid Novi član

    Re: PC ne prepoznaje HDD

    Hvala stari!! Zapeo sam na ovome vec dugo, nikako da se mrdnem, probam to odma, da se pokrenem konacno sa mrtve tacke :D

    Javim sta bude..
     
  4. Sundancekid

    Sundancekid Novi član

    Re: PC ne prepoznaje HDD

    Hvala stari jos jednom, problem rijesen! Skino novi windows sp3, sa integrisanim SATA driverima, i konacno sve ide...ova poruka se opet pali na startupu, ali windows se ucitava bez problema!!

    Moze lock, hvala jos jednom! :)