Router mod u switch mod

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Benq, Jan 11, 2009.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Naslov nisam znao bolje :) a zanima me slijedece , imam Trendnet router skopcan sa motorola modemom (HS) i sve ok fercera.
    Ono sto mene zanima je kako da ga podesim da se svaki racunar konektuje neovisno znaci preko ikonice na desktopu , a ne da bude na netu cim se racunar ukljuci jer mi nekad zatreba samo lokalna mreza na jednom racunaru pa je malo nezgodno da svaki put prebacujem u opcijama sa PPPoE na DHCP or Fixed IP i obratno.
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    pa iskljucis da ti ruter pravi konekciju, neka 'glumi' da je switch...
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Eh otkrio si mi toplu vodu :D znam i ja da nesto treba iskljucit al neznam sta , iskljucim ja njemu automatsko konektovanje al onda se rucno ne mogu konektovat .
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Huh? Hoces rec da ne radi bridged mode?
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Evo nakon sat vremena resetovanja i testiranja uspio sam :) , prva greska je sto sam zaboravio da izvucem kabal iz WAN porta i da ga ukljucim u neki od preostala 4 :) , iskljucio sam DHCP routera , iskljucio automatsko konektovanje, resetovao router i modem i evo sad sve fercera. I usput eto i pomoci ako nekom bude nesto slicno trebalo da zna sta treba podesit :)
     
  6. iznogud

    iznogud Novi član

    sta bolan naprica?
    imas trendnetov tew432brp?

    postavi na LAN strani dhcp, na WAN strani PPPoE, tako su ti sve masine u mrezi a router je na internetu kako mu ti odredis. mozes mu prilikom postavki PPoEa odrediti tri nacina rada:
    always on - uvijek je na internetu
    connect on demand - povezuje se na internet kada neki od kompjutera zatrazi nesto sa interneta, tada trebas namjestiti "idle time out" to jest period nakon kojeg ce se ruter diskonektovati ako nema prometa ka internetu,
    i manual - to je manualni mod povezivanja - dakle kada zelis na internet, odes na router preko web interfejsa, odes u status, kazes connect, kad zavrsis, kazes disconnect.

    router je ... sa LAN strane je switch, lol, jer ima 4 eth porta i x wifi slotova, dok na wan portu ima mogucnost firewallinga routinga itd.