RUNDLL32

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Phobius, Oct 19, 2006.

  1. Phobius

    Phobius Novi član

    Eh ovako. Da odmah kazem da mi se ovo pocelo desavati tek nakon instalacije Win XP SP2.

    Sve radi OK, ali nakon instalacije DEAMON toolsa (ili bilo kojeg drugog alata za emuliranje CD/DVD ROMova), svakih pola minute se u procesima pojavi jos jedan pod nazivom rundll32 (dakle, naziv je identican onom uobicajenom rundll32). Problem je u tome sto navedeni rundll32 zauzima procesor 100% i sve uspori. Jedino rjesenje jeste ctrl-alt-del i end proces, ali to je ucinkovito samo za nekih pola minute, nakon cega se ponovo pojavi.

    Da jos napomenem da se systrayu pojavi ona ikona, ista kao kada win prepozna novi hardware. Znam da je problem oko tog drivera za emulirani DVD, kojeg instalira gore navedeni alat, ali ne znam rjesenje.

    Nadam se da ste skontali. POZZ
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    Prebaci sve postavke na engleski
     
  3. Phobius

    Phobius Novi član

    cek....koje postavke...mislis win postavke???
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    u regional settings stavi sve na croatia ili bilo koja druga samo da nije bosna i sve ce da radi...
     
  5. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    I u mene to riješava problem.Baš se pitam do čega li je to? :lol:
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Billy nas ne shvata ozbiljno:D
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nije fazon samo prebaciti treba i obrisati bosanski regional settings
     
  8. Phobius

    Phobius Novi član

    uspio sam rijesiti problem samo prebacivanjem na engleski regional setting. nije potrebno brisati bosanski.

    hvala na uputama
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ne treba nista brisati. a mozes staviti hrvatski nece biti problem. a i kad jednom digne sistem sa daemonima mozes vratiti na bosanski...