S T A S T E S E U S U T I L I

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by pentium4-athlonxp, Sep 24, 2003.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    PRIJE MJESEC DANA SVI GOVORE O ATHLONU 64 JEDAN OD NAJMOCNIJIH PROCA KOJI CE IZACI I IZADJE KAD ONO SLABIJ OD ATHLONA 3200+ I U NADI DA CE PRESTICI OVAJ MOJ INTEL IZDAJU NEKAKAV FX(FURAJU SE NA NVIDIU) I ONO BUDE JACI OD P4 3.2GHZ

    ALI STA SE DESI KAD PRKOSITE PENTIUMU. PA ISKRENO RECENO DOBIJETE SLAG NA TORTU. TAKO JE BILO I OVAJ PUT P4 3.6GHZ EXTREAM EDITION.

    ALI NEMOJTE PLAKATI OVO JE TEK NORTWOOD PRICEKAJTE PRESCOOT.
    ODLUCIO SAM NESTO NECU MJENJATI PROCESOR KUPICU VAM MARAMICE DA VAM BRISEM SUZE DOK BUDETE PLAKALI HAAHAH.

    INTEL P4 3.2GHZ EE SA SVIM MOGUCIM UKLJUCUJUCI I NEKU FX 5900ULTRA ========== 2200+ DOLARA
    NEKI NIKAD CUO AMD ATHLON FX51 SA SVIM MOGUCIM I NEKOM FX 5900ULTRA ==========2400+ DOLARA

    I STA CEMO SAD MA NISTA BRATE SVI KOJI STE PRESLI NA ATHLO0NE PREPORUCAM VAM DA SE STO PRIJE VRATITE NA PENTIUME TAKO DA MI NE SOLITE PAMET O ONO FORI ULOZENO DOBIJENO.

    SAD SE VIDI SNAGA INTEL RULEEEEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSS.

    CIM DODJE OVAJ PROCA U HG SPOT IDEM DA GA KUPIM I TO ZA NEKIH MJESEC DANA A MOZDA I PRIJE PA DA VAM SE MALO SMIJEM.

    POZDRAV INTELOVCI ( AMD-OVCIMA JE BOLJE DA SUTE)
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    E pozdrav Pentium-cima... :cry:

    AMD forever like nVidia :) :D
     
  3. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Jel pentiumčić-u jesi li ti video malo testove po internetu pa tako pričaš? Evo ti par linkova da se malo obrazuješ :p :
    http://www.aceshardware.com/read.jsp?id=60000253
    http://anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1884
    http://www.hardtecs4u.com/reviews/2003/amd_athlon64/
    http://www.pcstats.com/articleview.cfm? ... 469&page=1

    Pa zar intel koji je za po 1 ili čak 1.2GHz brži od AMD-a i duplo skuplji (P4EE 3.2GHz košta oko 800$ a Athlon 64 FX model, koji uzgred radi na svega 2.2GHz oko 417$), uspeva da nadmaši taj isti Athlon u samo par testova dok ga u pojedinim testovima Athlon dere, ponegde ima i duplo bolji skor. Sad neću da pominjem da Athlon 64 troši negde oko 70W dok P4EE troši oko 103W tako da mu treba ili prometeja ili neko omanje vapo chill kućište da bi radilo kako treba :mrgreen:
    Zar to nije malo jadno od strane Intela? Lično mislim da je ovo ipak očajnički pokušaj intela da ostane na tržištu :) P4EE= P4 Emergency Edition :p
     
  4. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Od svih testova koje sam video i pročitao jedino je P4 bio jaču kod Tom-a što je i očekivano obzirom da je tomshardvare na platnom spisku intela :D
     
  5. strawa

    strawa Aktivista

    smijesno, preimenovali xeona i opalili cijenu do nebesa i hoce protv amd-a, ma daj, pogledaj malo testove
    amd rulz
     
  6. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ljudi, a zamislite da je AMD-ovo novo čedo imalo u testovima i adekvatnu 64-voro bitnu softversku podršku (kao što je P4EE imao potpunu podršku kao 32-o bitni procesor), tj. da nije morao cpu da u realnom vremenu prilagođava 32-bitne aplikacije svojim instrukcijama ili da je još ,daleko bilo :mrgreen: , 64-bitni XP bio finalna verzija a ne beta :mrgreen:, pa gde bi onda tek bio kraj :D
    Pozdrav

    P.S.
    Kako vam se sviđa moj novi avatar :D :mrgreen: ?
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma intel je jadan jer se mora izvlacit na fore (pre)velikog L3 cachea... ne mogu trenutno napravit 64-bit proc (makar to nije mjerilo), pa dižu svoje perjanice sa jeftinim trikovima. to ne guta vodu... tom hardware sere po amd-u i nudi intel + njegove ploče kao jeftiniji odabir :!: INTEL NIKAD NEĆE BIT DOBAR ODNOS ULOŽENO/DOBIVENO!!!

    64-bit windowsi neće stici do 2006. zašto briga oko ovih preformansa kad se barton na 2500+ za 100€ može clockat na 3200 besplatno(naravno sa dobrom pločom)! možda ga i p4 3.2 GHz dere, al tko je toliko glup da plati intelu?!!?!?!?!? neću spominjat njegovu cijenu...

    a ove postove tipa p4 rula za 1fps... smo prerasli mislim oko 5. razreda osnovne :wink:
     
  8. Pinky

    Pinky Aktivista

    Ja bi samo da se ponovim naslov ovog topic-a:

    STO STE SE USUTILI!!??
     
  9. Spider

    Spider Aktivista

    Ma za mene je AMD rullzz :wink: .Pentium je takoder dobar ali u ovo vrijeme svi gledaju "cijenu" a AMD ima u tome prednost :D .
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ocito je da jedino ja na ovom forumu sam uz intel i onda pitas sto ste se usutili. pa kad mene nema, nema ko da zbori za intel al nema veze. Da vam nebi kvario prosjek na forumu navedite mi bar 15 razloga zbog kojeg je athlon npr 2500+ barton bolji od p4 na 2.40Ghz. 800fsb

    Mislim da nemoram ici sada sa opetronom jer nikko nije lud da daje tolike pare ( u prvom postu sam rekao da cu kupiti P4 na 3.6 EE ma ko je budala da daje pare za nesto gdje nevidis razliku izmedju p4 2.4 800fsb

    Navedite mi ovih 15 razloga da i ja postanem amd-ovac jer ocito je da je tomshardware na strani intela a ja budala zaletim se na prvu starnicu i negledam sta pise na drugim. Slijep sam pored svojih ociju. Mislim da dugujem izvinjenje amd-ovcima i nadam se da ima prostora za jos jednog sa onih 15 razloga.
    znaci 15 razloga.

    pozdrav
     
  11. abasi

    abasi Aktivista

    Tako je Spider :D :wink: veci ljudi danas gleda cijenu.
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    E ovaj P4 sigurno je bolji od odovog AMD.a jer gledaj ovo:

    1. Razlika u Cijeni između ova 2 CPU-a
    2. Kolika je razlika u performansama u radu ova dva procesora
    sta mislis koliko ce biti bolji P4 od AMD-a
    3. Uloženo - Dobiveno
    4. Sta mislis koji ce kompjuter na kraju biti skuplji jeli onaj sa AMD ili s P4
    jer ti za P4 treba maticna (neka solidna) koja kosta oko 180-250
    a za AMD 160-220 KM itd....

    :lol:

    Sta vam je ljudi necemo se tuci oko AMD i P4 :x

    Pentium4 vozdrica za tebe ! :wink:
     
  13. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ljudi polako....

    De malo ljudi da pogledamo realnije.

    Mi nikada ne možemo reći i znati ko je bolji:ko pravi bolje mobitele siemens ili Nokia.neko voli jedno neko voli drugo.

    E sad AMD-ovci će reći da je AMD najbolji.A Pentium-ovci da je Intel najbolji.

    E sad , još uvijek se ne zna ko je bolji.UBug - u sam pročitao da se AMD 3200 pokazao čak sporijim i od Pentiuma 4 na 3 Ghz.

    Dok u drugim novinama poput (haj nije bitno) kažu da je Athlon 3200 bolji od svakog pentiuma.

    E sad to što se po Internetu može vidjtei kako AMD rastura Pentium 4 na svim testovima ili da Pentium 4 rastura AMD na svim testovima u to ja nevjerujem.ko zna ko koga tu plati da odradi posao i da navija za nekoga.

    Ja vjerujem samo svojim očima i ko je bolji a ko nije znaću samo onda kad ja lično istestiram oba procesora pa onda ću moći pričati.

    Di tada:

    AMD rullzzz!

    Intel rulzzzz!

    Eto toliko od mene!!!
     
  14. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Injziner je zakon zako cojek svaka cast tebi cojece.

    Odavno nisam vidio postenijeg i pametnijeg cojeka okoo cega se mi svadjamo.

    Jos nesto hajde da napravimo ovaj hw base mega stranicom da se malo posvetimo tim ljucim i opasnijim procesorima, coolerima, graf kartaama i sl. sta mislite.

    jos nesto sad mi nesto pentium je negdje oko amd-a tako da sam sada pola pola i namjeravam promjeniti nick.

    Pozdrav momci
     
  15. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    valjal mi nick
     
  16. Esh

    Esh HWB

    gledaj, ne mozes reci "ja sam jedini uz intel..." jer mene kao recenzenta uopce ne zanima kako se nesto zove i odakle dolazi, ako je kvalitetno.

    cinjenica je da 64bitni procesori od amd-a koji su i dalje na NIZIM frekvencijama od konkurentnih iz intela uspijevaju pobjediti najbrze intel-ove procesore u vecini testova, sto ti prikazuju i linkovi koje je bm naveo u vrhu.

    Uvijek je bilo ljudi koji su preferirali jedne ili druge bez obzira na cinjenice, a ono sto mene zanima jesu performanse. Naravno, vidjet cemo kako ce biti kada i Intel (sa velikim zakasnjenjem) predstavi svoj 64bitni procesor. Do tada, AMD has takeover the lead.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    da tako je... i ja bio za intel da im je odnos ulozeno/dobiveno realna. mene kao krajnjeg korisnika kod kupnje procesora zanima sto niza cijena (proca i maticne), sto veca brzina i stabilnost. nforce2 maticne su cjenovno pale stvarno jako nisko (moja u potpisu se u zg-u nova moze nabaviti za 80€!!!), proc 1800+ dode 60€ i pri tome imam na umu to da svaki noviji amd se moze clockat za nekih 400-600MHz uz neupitnu stabilnost. znaci za oko 250€ dobijes dio ove moje konfe... ram, cooler, graf, proc i maticnu... sto je vec dosta ozbiljna masina za cijenu p4 2.4/800fsb (samog proca)!!