S939 sad ili AM2 kasnije...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NeTRa1der, Jun 22, 2006.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    evo polahko se pripremam za nadogradnju svog Pentium Killera :D

    malo sam "istrazivao" po raznim forumima i news grupama ovo pitanje...pa eto da vidim vase strucno misljenje :)

    da li nabaviti S939 MB+CPU ili pricekati jos koji mjesec pa uzeti AM2 MB+CPU (jer bi valjda trebale pasti cijene za koji mjesec AM2 ploca i proc.)...koliko sam vidio po cjenovnicima firmi, oni jako slabo imaju zastupljene AM2 ploce i proc., a i kad ih budu masovno poceli nabavljati u narednom periodu, sigurno ce cijene biti paprene, pogotovo procesora :?

    danas sam i citao da se Socket 939 era uskoro priblizava kraju, pa i isporuka 939 proc. se obustavlja do kraja godine...i ovo me bas natjeralo da jos jednom razmislim, da li se isplati uopste uzimati MB+CPU baziran na S939 :?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    s939 DEFINITIVNO! AM2 je brzi sam kad se koristi DDR2 na 800MHz, a ta memorija je uzasno skupa...
    s939 nije nista sporiji od AM2, a ploce su naravno puno zrelije. I imas ih i veci izbor.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne brini, bit ce s939 proceva jos dugo, barem do 2008. Samo sto nece izlazit novijih...
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pricekaj druze.
    sck939 vjerovano nece prestati proizvoditi jos barem godinu. Mislim da ce biti osnova za mainstrem i lowend konfe. Mijenja sadasnje semprone. Ovi ce se vjerovatno svi uskoro zvati sempron ili ce opet izmisliti neko novo ime.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    dumon ili semron :D
    sacekaj jos 15 ak dana ocekuje se pad cijena amd-a cca 40%
    a bit ce ti i padanje cijena intela pred izlazak core duo proc-a.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, navodno ce X2 3800+ bit 50% jefitiniji...:)
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nadam se da ce sto vise pasti cijene ovih X2 procesora, jer bih volio uzeti jedan Dual Core :)

    a vala slabo i ima ovih X2 proc. kod nas, a izbor S939 ploca je veliki tu nema brige...samo eto jos da padnu cijene procesora :smt001
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ddr2 800mhz na am2 ti baš ne prolaze dobro u praksi :wink:
     
  9. Ante

    Ante Aktivista

    sto?

    ja mislio da su ko stvoreni jedno za drugo.... pogotovo sa FX-62 :?:
     
  10. wacko

    wacko Aktivista

    Zbog visokih latencija memorije
     
  11. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Uleti u soc.939..bez razmišljanja...razlike u preformansama su minorne tako da nemoraš razmišljati puno....jedino što nebi bilo loše da sačekaš malo pa da uzmeš dvojezgreni proc..jer cijene idu dole..i to dosta... oko 40%... tako da imaš onda pravu investiciju...
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    ne... zbog toga što se trenutno dostupne ploče baš i ne boot-aju s njima :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma dobro, to su djecije bolesti, sigurno ce bit sanirano novijim revizijama ili BIOS-ima...cinjenica je da AM2 tek sa 800MHz memom ostvaruje performanse bolje od s939...
    Da, kao sto je netko napisao problem je u visokim latencijama, zato ja imam na s939 2-3-2-5 memu :lol:
     
  14. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    3500 .... Orleans .. AM2 ... 277 km s PDV ..... Tuzla ....Ingel se zove firma pa vidi sta ces a cijena je dobra ja ne vjerujem da ce on nize bas puno od ove :lol:
     
  15. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kontam...svi se slozimo kako je AM2 (zasad) sra*** a ti preporucujes AM2 3500+???
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    nije ni meni jasno... treba ipak probat neke stvari prije prepourke :wink:
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Za sad mi se AM2 ne svidja. Tek bi razmislio o prelask na AM2 za nekih 6-8mjeseci.
    Idi na s939 i uzivaj. Ja sam sad presao... i nisam pozalio.
     
  19. Eustace

    Eustace Aktivista

    ako odlucis za AM2 kasnije, onda ces si postavljat pitanje "AM2 sad ili AM3 kasnije" i u krug...
     
  20. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ma samo dajem informaciju nek uzima sta god hoce .... :mrgreen: