sa mobitelom izaći na internet preko Billion B-7401VGPR4

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ibran, Dec 17, 2011.

  1. ibran

    ibran Aktivista

    Evo pokušavam sa mobilnim telefonom marke Samsung GT-S5260 (Star ll) da preko WI-FI i Billion B-7401VGPR4 izađem na internet ali bez uspjeha,telefon vidi moju mrežu, ali nemože da izađe na internet dali treba nešto još podesiti na telefonu ili ruteru, koristim samo ADSl preko ovog billiona, dva računara su preko lana na netu ali nemogu da povežem mobilni bežično.
    Ako je neko imao ovakvu situaciju jeli uspio riješiti i kako.
    Hvala! :smt006
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jel upaljen DHCP na routeru?
     
  3. ibran

    ibran Aktivista

    Jeste uključen je DHCP-server.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jel ti na mobitelu podesen da automatski dobija mrezne postavke ili su manualno unesene?
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koliko god se ti trudio slabo ce to proraditi,slabo se ko pohvalio da je na Bilionu nastimao wireless. Ja imao pirelija od BH telecoma i sve sto je trebalo uraditi je bilo "enable wireless" i postaviti WPA/PSK
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ma znam, ali ima sanse da je na mobitelu podeseno na manualnu konfiguraciju sa pogresnim postavkama ili na auto a da DHCP na routeru ne radi pa samo treba rucno podesiti.
     
  7. ibran

    ibran Aktivista

    I na mobilnom su podešene automaske postavke.
    Evo nešto sam dobio ali koda je signal slab samo jedna reza ispunjena na telefonu.
    Jutro je pametnije pa se nadam sutra da če iči bolje malo probati manuelne postavke,ako ne prođe onda mijenjati ruter a baš nedavno zamijenio da mogu bežično pristupiti,a kako vidim da raja i nije baš zadovoljna sa ovim billionom.
    Dali bi se šta dobilo ako bi se ubacio novi Firmware / Drivers i znali ko koji je zadnji za ovaj billion Firmware i gdje bi se mogao skinuti.
    Trenutno je ova verzija softwera instalirana: Software Version 5.53.s6.b1.dg7.ds1.069
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ako ti nije u routed modu Billion, onda neće ni izaći na internet s mobitelom. Ne vidim drugi razlog ako se mobitel konektuje na mrežu a ne ostvaruje promet. Najbolje da to odneseš monterima nek naštimaju, ako je to slučaj.
     
  9. ibran

    ibran Aktivista

    Hvala svima, :smt006 kojisu sudjelovaji na temi.
    Uspi sam izaći na net preko svoje bežične mreže bilo je do postavki na telefonu.
    Hvala još jednom! :smt006
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    da se nadovežem na ovo, slicna situacija i kod mene Moja TV paket i ADSL..
    da li mogu na ovaj modem od bih net-a da ga spojim na wirelles modem (kupio bi) i da bacim po kuci internet prvenstveno radi mobitela da mogu skidat apps itd..?

    vjerovatno da mogu al jel teško naštimat, posto ne volim bas igrat se oko konfiguracije modema, treba mi najlakši nacin da imam wireles u kuci :)
     
  11. black

    black Komšija

    bilo koji router danas da kupis dođe sa cd-om na kojem program za osnovno podešavanje routera
    ukucaš username i pass konekcije,naziv mreže i šifru mreže

    preporučujem ti TP-LINK WR340G 35 KM ako nemaš puno debelih i betonskih zidova
    ako zeliš veći domet i jaći signal uzmeš neki sa n standardom i tri antena kao ovaj http://shop.wirac.ba/tl-wr941nd/
    ili ovaj http://shop.wirac.ba/tl-wr841nd/
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    pa iskreno ne treba jako dovoljno da baca po sobama na zadnjem spratu. ionako to prvenstveno za mobitel mi treba wirelles.. kontao sam onaj USB-stik fazon al vec kad pravim da napravim kako treba.
    uzet cu neki obicni router ako gdje zapnem javim se, hvala na odgovoru.