Sa windowsa na OSX?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Decerto, Nov 4, 2019.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    Poz raja. Koristio sam stari iMac (2013) koji sam formatirao na i njega nabacio Win10. Sada planiram da uzmem neki "gaming" racunar,tako da sam htio da vratim OSX na ovaj iMac,ali nakon sto sam prelistao 100 foruma i pokusavao dva dana,odustao sam.

    Zna li ko kako i sta da uradim. Skidao sam razne mac-os sisteme sa .dmg ekstenzijom,pa probao tako napravit bootabilan stick,pa prebacio .dmg na .iso,opet nece. Pa nasao na torrentu mac-os iso fajl,nece ni to . Prebacio USB sa FAT32 na OSX ext. format,opet nece. Ne znam vise sta da radim :D
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jesi li pokusao kad palis, command+r da udjes u terminal i tu da formatiras hdd.

    Onda tu imas opciju da ti sam mac skine mac os?

    Ne znam napamet sad, mogu naknadno provjeriti

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  3. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Koliko sam ja upućen, bootabilni moraš napraviti sa mac uređaja. Ne radi tek tako sa windowsa...
    Vjerovatno ima neka zavrzlama da se zavara, ali najbrže ćeš završiti da zamoliš nekoga ko ima mac.

    Ili da odeš kod onih u BBI i pitaš mogu li ti oni pomoći. Mom kolegi su džaba napravili bootable.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma