Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Nov 18, 2016.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nose naziv "Freelancer" i ideja im je da radis odakle god hoces, a ako hoces da koristis stranicu (po novim pravilima) moras imati racun ne stariji od 3 mjeseca na tvoje ime, kopiju pasosa kako ga drzis sa kodom koji su ti poslali (tj. slika pored kopije/scana).

    Taj proces mi je trajao jedno 3 sedmice, jer sam bio na putu - ljeto, a oni odlucili zakljucati account, a meni treba da se javim klijentima da poslujem :D Lopovi
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    je li upwork najbolja stranica za nalazenje posla u 3D dizajnu i generalno ?
    ima li jos dobrih i ne samo 3D...sta se jos moze raditi i na cemu se moze uzeti lova
    ti si spominjao ono prebacivanje iz .doc u .pdf i tako to neke obicne gluposti a uzme se lova
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

  4. black

    black Komšija

    Nije komercijalno pa mi ne treba bolji model , ovo sam ja eksperimentisao sa cloth modifierom. Radis li ti animacije? Trazi mi lik animaciju i render za print reklamu. V Ray ne bi za mjesec dana zavrsio pa sam mislio Lumion koristiti ili je bolji Unreal Engine?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Radim. Animacije neces ti rendat, vec uploadas scenu i hiljade CPUova je izrenda za par minuta. Racun proslijedis klijentu

    https://us.rebusfarm.net/en/
     
  6. black

    black Komšija

    Ovo je low budget prilicno, ali predlozit cu to :D Ogranicio sam rezoluciju za print na 7-8 MP , radi se o exterioru a video cu probati u Lumionu pa kako ispadne , cini mi se da je sad bolja integracija sa 3ds maxom.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Posto nisam pratio ispocetka thread, mozes li vedo u pm baciti linkove na te tutorijale.

    Zbog privatnih problema, moram sam sebi i mami zaradjivati.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Svi imamo taj 'problem' :)
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Duga je to prica, ne bih u detalje ulazio, najkrace i ono sto mogu podjeliti sa zajednicom je da nemam vise veze sa ocem.
     
  10. black

    black Komšija

    gfxpeers i skini 5srw tutorijal , 3ds max i vray verzija po izboru. Vedo koristi 2014 ali kaze da moze i 2017.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja koristim 2017 verziju i osim nekih vizuelnih promjena,nema neke bitnije razlike
    jedino su neki meniji sad grupisani i tako to
    ali ja bez problema nalazim sve ono sto je u ovim tutorijalima a tamo se koristi verzija 2009 ja mislim ili tako neka starija
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    viewtopic.php?f=6&t=33780#p490176
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. black

    black Komšija

    Onaj trenutak kad skontas da 16GB RAMa nije dovoljno :D
    Pokusavam stereoskopski VR render da napravim ali performanse su kriza , izgleda VRayDisplacement zakla RAM. Komp se toliko usporio da sat ne pokazuje tacno vrijeme , V-Ray djeluje kao crna rupa hahah

    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Vraydispalcement mod kad stavis na "3D" jede mnogo vise rama neg kad stavis na "2D mode". Pa probaj. I smanji rezoluciju displacementa.

    A stisni f10, pa kartica settings i tamo imas "conserve ram", rendat ce malo sporije al nece pojest sav ram.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  15. black

    black Komšija

    Ugasio sam Displacement , rezu prepolovio sto znaci u konacnici 4 puta manje piksela. Renderovao za 15-20 min Reza na kraju bila 9216x768 :D Dovoljno je ostro na 5.5" 1080p ekranu sa obicnim Google Cardboardom , samo steta sto se placa ova aplikacija 40$ mjesecno tako kad istekne trial nemam na cemu gledati :/
    BTW Imam neki posao na udici , 400m2 modeliranje. Valjda sta bude od toga :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  16. black

    black Komšija

    Dobio sam prvi posao na Upworku :D 3D outdoor render i animacija.
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Cek , jesil zaracunao 100 USD za komplet sve? To je bas malo majku mu, za animaciju dodaj jos jednu nulu slobodno :) Al hajd, mozda rad referenci odradi koji tako poslic, pa onda pucaj cijene.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    i ja gledam i ne vjerujem :D
     
  19. Tensai

    Tensai Komšija

    Valjda se možeš dogovorit sa njim da ti plati više. Ali tako ti je to ako hoćeš da se probiješ, moraš bukvalno radit za džaba dok ne dobiješ neke reference.
     
  20. black

    black Komšija

    Ima modeling dosta :D Sreca da su slicni prozori na kucama.
    [​IMG]
    Trenutno stanje :)

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk