Samsung 32C530 - problemi za titlovima

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Piroman, Jul 3, 2010.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Nedavno sam uzeo Samsung 32C530 i sve je superiska osim spomenutih titlova! Naime, bez obzira koji format gledao preko USB-a (.avi ili .mkv) titlovi se prikazuju samo prvih 45-60min. filma, onda jednostavno "nestanu" tj. ne prikazuju se vise, bez obzira koliko ja cackam po opcijama za titlove! Pokusao sam promijeniti sa .sub/.srt na druge formate koje podrzava (.ttxt, .smi, .txt) i gle cuda, sada se prikazuju prvih 60min. I posljednjih 20min. filma, a između kao da ne postoje, dok na racunaru sve fercera bez probl. HELP!
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ocigledno mu nesto media player nevalja, jesi li probao nabaciti naj noviji firmware, ili malo procitati po NET-u dali i drugi imaju tih problema.
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Našao sam ovdje novi firmware!

    Jedan .exe fajl i njega sam kopirao na usb, probao onda na tv-u, nece - samo pise: "Nema dostupnih datoteka za nadogradnju!", drugi put uradim "extract" tog .exe fajla i dobijem sljedece:

    [​IMG]

    Eh, probao sam kopirati svaki od foldera posebno na stick, kao i sami sadrzaj "image" foldera i probao nadogradnju, opet isto! :|
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja ssam svom samsungu radio update i samo taj fajl koji skines sa neta ekstraktuj direkt na prazan stik,mislim da ga moras formatirati u fat32 i ide to bez problema.
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    Probao drug, nece ni to! Jos mi preostaje da probam formatirati stick u drugom formatu :idea:
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Obavezno format fat32.
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    Samo da informišem ostale koji mozda imaju, ili planiraju uzeti, ovaj TV ili bilo koji iz 4/5 serije Samsunga; ogromna vecina vlasnika ima probleme sa "kucnim" Flash-ovanjem firmware-a (a sve radi popravljanja greske sa titlovima koji nestanu nakon nekog vremena), a cak negdje napominju da nije preporucljivo zbog navodne "softverske" greške u spomenutim serijama koja moze dovesti do kvara TV-a!?;

    Izvor: http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0 ... dID=402436

    Samsung C530 Owners Thread


    PS. Zamolio bi da neko ko zna navede (web)adresu/tel.broj Samsung servisa u BiH?

    EDIT: Našao sam: http://www.samsung-bih.com/Default.aspx?tabid=2892
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    MUŠTULUK: IZAŠAO NOVI FIRMWARE ZA LE32C530!

    Skinuo, otpakovao na stick, probao na TV - RADI! Sto je najvaznije, POPRAVILI GORE NAVEDENI PROBLEM S TITLOVIMA! THANKS SAMSUNG 8)

    PS. Problem riješen pomoću novog firmware-a, moze LOCK! :smt006
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Standardni samsung fuseraj, nisu u stanju nista napraviti da radi bez krpljenja kako im samo uspijeva da uopste rade i ne propadnu.