SAMSUNG 40A450 + DVD-HR773

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Andrej J., Oct 1, 2008.

  1. Andrej J.

    Andrej J. Novi član

    Nedavno sam kupio gore pomenutu kombinaciju u tm-u. Problem je sto ne mogu da ukljucim PIP opciju, u meniju je zatamnjena. TV i DVD su povezani obicnim a/v kablom. Da li je to razlog, dali mi treba hdmi kabl za PIP? Usput, uputstvo od DVD-a je doslo na madjarskom, ceskom i poljskom jeziku. :x

    Guglanje nije pomoglo, pa je svaka pomoc dobrodosla.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da li PiP radi sa obicnim zemaljskim/kablovskim kanalima. Ako radi, onda je razlog ili spomenuti nacin spajanja ili jednostavno "feature" koji nije dostupan kada se koriste video signali sa razlicitih ulaza...
     
  3. Andrej J.

    Andrej J. Novi član

    Probao sam svaku mogucu kombinaciju signala, ali PiP je uvijek zatamnjen. Inace u uputstvu od Tv-a pise da je PiP moguc sa bilo kojeg eksternog video izvora ali nigdje ne pise da je neophodan hdmi kabal. Pa me interesovalo dali se to "podrazumjeva".
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne bi trebalo da je neophodan, ali ako imas uredjaje vec koji imaju HDMI onda u svakom slucaju ne vidim razlog da ga ne kupis. Razlika u odnosu na kompozitne kablove je nevjerovatna...
     
  5. Andrej J.

    Andrej J. Novi član

    Pa tako cu i uraditi, pa javim ako proradi :smt001

    Hvala na pomoci.
     
  6. Andrej J.

    Andrej J. Novi član

    Kupljen hdmi kabal u electronic centru, PiP radi kako bi trebao da radi :smt001

    Ali sada imam novi problem. Skinuo sam jedan kratki hd snimak, ovo panasonic hd demo flowers, cisto da vidim kako bi to izgledalo, ali ne mogu da ga pokrenem. Dvd ga ne prepoznaje kao video fajl. Snimio sam ga na DVD-R medij, dali je to razlog?
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Koji je format?
     
  8. Andrej J.

    Andrej J. Novi član

    Format je .mkv

    Video je u rezoluciji 720p, na racunaru ga mogu pokrenuti. Probao sam jos pokrenuti sa DVD-RW medija, USB-a, CD-RW, bez uspjeha.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne mozes ga naravno pokrenuti na obicnom linijskom dvd playeru, a pogotovo u HD rezoluciji. Medij nije razlog. Povezi PC sa Tv-om ako hoces tako da gledas.
     
  10. Andrej J.

    Andrej J. Novi član

    Eh, pa da, shvatio sam to nakon malo guglanja. :mrgreen: Na DVD-u pise HDMI output(1080p) pa me to zbunilo. Ali valjda on vrsi kao neki upscaling slike, sta li. Sad to pokusavam, da nadjem neki mkv2avi ili 2dvd convertor pa da vidim koliko se kvaliteta izgubi kada se konvertuje.

    Jos nesto, da li PS3 moze pustati HD snimke, .mkv format konkretno?
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izgubices mnogo ako konvertujes u 576p vob ili avi. Poenta je upravo gledati te demo snimke u sto vecoj rezoluciji. PS3 za sada ne moze da pusta mkv, ali moze druge HD fajlove. Imas mkv2vob pa probaj sa tim...
     
  12. Andrej J.

    Andrej J. Novi član

    Zaista se puno izgubi konvertovanjem :|
    A i jedva sam nasao konvertor, mkv2vob nije mogao, non stop neka greska.

    To je sve sto me zanimalo, hvala puno na pomoci.