SAMSUNG Flexible AM OLED

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jul 23, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f8S8tbQMp2k&feature=player_embedded[/youtube]

    Navodno bi trebao da stigne za dvije godine.
     
  2. Chem

    Chem Komšija

    Extra stvarčica. Za 10-tak godina napraviće tablete tog tipa,smotaš ga i pod ruku ,kao novine.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Prije koju godinu sam čitao u o tim ekranima. Na fazon papira. Vidis.. još se nisu pojavili.

    A ovo bi trebalo da zaživi za manje od 5 godina (mislim na generalnu upotrebu a ne samo za mobilne telefone). Siguran sam da ce se brzo razviti.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    kao što se oled razvija jako brzo... to pričaju već maltene deceniju.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da se malo citiram.. heheh. Evo samsung ovo izbacuje van pocetkom iduce godine. Takodjer najavljuju i tablete pa vajda kao sto kolega gore kaze, da se motaju kao novine.. hehe, samo eto, valjda ovo brze stize nego sto se kontalo:


    " The flexible display, we are looking to introduce sometime in 2012, hopefully the earlier part,” said spokesman Robert Yi.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Star je ovaj video, ima li šta novo?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam da je star nego se navodno radi samo o najavi da ce ovo ici vani pocetkom iduce godine a oni su ovo nekoliko puta haman predstavljali. Mislim, to je to. Kakvi ce konkretno biti modeli, ne znam.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    totlana glupost ovo sa savijanjem, jedino je dobro sto je skroz tanak za ugradnju u razne uredjaje. Ko bi volio gledati polusavijenu i izoblicenu sliku, kad se jednom savije tesko ce se ispraviti 100%.

    EDIT: E da jedina stvar u kojoj bi mogao imati stvarnu korist od savitljivosti jesu simulatori voznje auto ili avio. Kada te okruzi skroz e to je dozivljaj, ali mogu misliti cijene za tako velike display-e.