Samsung Google Nexus S Boot razoren

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Muhamed, Dec 18, 2012.

  1. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    Pozdrav svima,

    Imam problem sa navedenim telefonom...pa da krenem po redu:

    Najprije sam instalirao android 4.2...naravno, custom rom i custom kernel. Nakon toga sam izvadio bateriju na dvije minute kako bi kernel bio instaliran po uputama. Elem, nakon toga više telefon nisam mogao upaliti. Znam da mi je boot razoren, što uopšte nije teško dići prateći slijedeći tutorijal http://mobility.forumsee.com/a/m/s/p12- ... nexus.html
    ali je problem u tome što mi računar ne može prepoznati telefon.

    Nosio sam ga u Univerzalno, Fontele.ba...ali neuspješno.
    Da li se neko susretao sa sličnim problemom? I ako jeste, platio bih da mi vaskrsnete telefon. A i bilo kakav savjet bi mi dobro došao.

    Hvala
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Golemo da si uspio nexusu tome to napraviti, mislio sam da su neunštivi ili kako pišu na xda unbreakable, tamo si gledao pomoć?
     
  3. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    Naravno, sve tutorijale sam prečešljao ...i to što kažu da je unbrickeble je apsolutna laž, masi ljudi se sa ovim telefonom to dešava...možda misliš na Galaxy Nexus. Najveći smor je što se to dešava i sa stock romovima, odn, klasičnim updateima koji gooogle šalje. Instaliraš isti i ostaneš bez telefona. Ako nemaš garanciju, ćao si
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  5. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    Naravno da nisam, ovaj tel nema download mode, opšte poznato. Hvala ti za link, ali ću još prije toga probati još jednom da ga vaskrsnem, sada imam upaljeno searh i home button, tako da mi je to pola puta :p
     
  6. Esprit

    Esprit Aktivista

    Jesi li ga uspio osposobiti?
     
  7. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    Ne, još uvek
     
  8. wragg

    wragg Aktivista

    Hardverski kvar, vrlo vjerovatno.
     
  9. Muhamed

    Muhamed Aktivista

  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jesi li ga probao poslati u fastboot mode. Na Neo V s unlockanim bootloaderom je to jedini način da flashas boot

    https://www.youtube.com/watch?v=eE7vPTY ... ata_player

    Onda flashaj boot.img iz roma koji je u zipu s fastboot flash boot boot.img
    Ako nemas android sdk instaliraj, jer on sadrži fastboot i adb driver.
     
  11. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    nemoguće mu je to uraditi. kad probam ući u bootloader samo se upale search i home tipke. Da mi je samo nekako ući, lako bih za ostalo flashanje, već sam ga sam rootovao i to preko fastboota, ali je ovo pravo zeznut čir na telu, da se tako izrazim :)
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jesi li probao vec ovo?

    http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1447040

    Kod mene se telefon uopće ne uključuje u fastboot vec držim meni tipku i ustekam usb kabl i ledica postane plava.
    Edit: ove tipke što ti svijetle znači da si u download mode, vol up šalje u recovery. Uglavnom lik je uspio riješiti problem: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1396056
    Savjet da ovo probas iz Linux okruženja. Možeš staviti ubuntu na usb i postati s njega. Obavezno rezerviši barem 1GB za aplikacije na tom usb ako bude trebalo.
     
  13. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    Probao sam ovo pre mesec dana, nije mi upalilo, tada mi se nisu palile search i home tipke...sad cu da probam ponovo
     
  14. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    postoji windows instaler za ubuntu http://www.ubuntu.com/download/desktop/ ... -installer
    upravo ga skidam
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nemoj preko wubi skini iso i preko unetbootina stavi na stick.
    Jesi probao ovo isto samo bez vol down? Ako svijetle druge tipke onda fastboot radi.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Skini SDK i odraditi preko command prompta bilikoju funkciju, npr: -w

    Odmah ce ti javiti da li je u fastbootu. Poslije (ako je system pod imenom system.img i fastboot pod imenom fastboot.img) flešaj sa:

    Fastboot flash system system.img
    Fastboot flash boot boot.img

    Telefoni koji ne mogu sami u recovery mode, bootas iz SDK reki recovery ..recimo clockwork:

    Fatsboot boot clockwork.img (ako mu je clockwork.img ime).

    Pa probaj i to.
     
  17. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    zašto ne preko windows instalera, da li postoji neka razlika? Trenutno sam probao preko resurectora i neće da mi detektuje telefon.
     
  18. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    skidam SDK, svakako će mi trebati.
    Samo, pazi, pc, bilo linux ili windows ne prepoznaju telefon. Ono što se desi kada spojim ta dva uređaja USB-om je da se upale tipke search i home. I to je sve.
    Ali za svaki slučaj ću najpre da probam ovo što si gore napisao.
     
  19. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    noup, fastboot -w ...witing for the device. Dakle, ništa od toga.

    Da li postoji kvaka u tome što sam ubuntu instalirao preko windows instalera umesto preko USB sticka?
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li si siguran da imas prave drivere i sta se desi uopste kada ga spojis na PC ? Ima li neko prepoznavanje novog uredjaja ?