Samsung Note 8 N950F, Dual sim alternativa

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by boka003, May 6, 2019.

  1. boka003

    boka003 Guest

    Pozdrav,


    Dugo godina sam koristio kineske telefone.

    Prije neki dan sam uzeo note 8 n950f.


    Imam dvije sim kartice, i upravo sam primjetio da je n950f nano sim, dok ima verzija n950fd koja je dual sim.


    Nisam siguran da li da otvaram novu temu ili ovdje pisem.


    Da li se neko susreo sa slicnim problemom?

    Postoji li ikakva opcija da se i N950F verzija konvertuje na dual sim?


    Nasao sam na YouTube da je bilo uspjeha sa dodavanjem jos jednog IMAI koda preko flesovanja softwera.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ti si ovdje svasta nesto napisao ili ti ga pobrkao...
    nano sim je velicina SIM kartice i nema nikakve veze sa tim je li telefon single sim ili dual sim
    vecina novijih telefona,bilo single sim ili dual sim koriste nano sim

    ako telefon nema dva utora,ne znam kako bi neki software mogao to popraviti i mislim da ne postoji
    ako ti je trebao dual sim,trebao si odmah traziti telefon koji je DS i to je to...ili sada prodaj taj svoj pa kupi DS
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako telefon ima dva sim slota, a iz nekog razloga ne podrzava dual sim mod, to bi trebalo biti moguce rijesiti softverski. Sto rece kolega iznad, nisi bas bio previse razumljiv.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji ti nosac za kartice imas? Da li na mjesto mSD moze i sim ?
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na duos telefonima drugi sim ide na mjesto microsd-a. Valjda. Ne znam kako je na tom Note-u.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako sam ja njega dobro razumio,on ima SS model a htio bi nekako napraviti DS od njega
    koliko ja znam ovo nije moguce ali posto bas nije bio jasan,mozda je i nesto drugo pitao
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    imas par telefona u kojima pase i nano sim kartica i micro sd,ali ako izbacis micro sd i okrenes nano sim na stranu,dobijes dual sim telefon. Ni ja ga nisam plaho shvatio :D
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znam ja sta je sta i to sto ti spominjes je hibridni sim utor a imas i puni ,gdje idu 2 sim kartice i micro sd a na hibridnom ide ili jedna sim kartica i sd kartica ili dvije sim kartice

    ali ja mislim da on uopste ne prica o ovome...moguce da tsim utor ima mjesta za 2 sim kartice ali ako je single sim,onda nece moci ocitati drugu karticu i da je ubacis,jer nema citaca sim kartice na tom mjestu gdje bi trebao biti
    radio sa telefonima i nisam cuo slucaj da je neko od SS napravio DS telefon :D
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    dodaj love i kupi ds verziju, radi 100%