samsung or wd?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Almir, Jul 3, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    2500KS je kod mene, morao sam ga stisavati sa Hitachi alatom, glasan u PM.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    e vidis kod mene nije bilo neke razlike prije i poslije stisavanja sa hitachijem...
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    Jel makar tiši od gore spomenutog samsunga?
     
  4. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ja takodjer imam ovaj WD2500KS, uzeo prije desetak dana i da je tih - nije vala. S cim ste ga to vi "stisavali"?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    LOL sad ispade da je KS glasniji od JB-a :D
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ispado ne ispado, disk je pored mene i pored maxtora kao da mješalica radi. Hitachi feature tool, proguglaj đabni je.
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Bejah po strani cijelo vrijeme... Hitachi (bar koliko ih ja poznajem, jer ih je Plus plaho tušio i tuši) nije tih, ali je bio pouzdaniji od Maxtora.

    Sebi sam uzeo Seagate 250GB i zadovoljan sam, čini mi se :)D) da se ne čuje, ne krklja kao Hitachi.

    Što se tiče stišavanja, mislim da je u ATi Tray Tool-u bila opcija za stišavanje diskova (koji to podržavaju).
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Još samo jedno pitanje, radil genelec vikendom? :)
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Subotom rade, nedjeljom ne.
     
  10. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Vjecita dilema ili trilema. Kupiti ovo ili ono. Nekad davno, u 20 vijeku :mrgreen: , vladalo je jedno nepisano pravilo: kupuj od onoga koji je usko specijaliziran za odredjenu stvar, u ovom slucaju bi to znacilo WD jer je on i poznat prvenstveno po proizvodnji diskova, dok Samsung proizvodi sve, od ves masina, televizora, klima uredjaja... do brijaca za noge. To je tako bilo ranije. Ne mora znaciti da i sada nije tako, ali takodje i da se to nije totalno promijenilo. Globalizacija i totalna automatizacija je svuda oko nas, inovaciju je jako tesko zadrzati, a kamoli prodati, svi su tu negdje "u pet deka".

    Savjet: ako vec zelis uzeti nesto i imas dilemu jer su stvari priblizne po svemu, onda uzmi onu koja ima bolje postprodajne karakteristike (garancija,servis itd.)

    Ja bih na tvom mjestu uzeo disk koji ima duzu garanciju, razlika u cijeni je mizerna. Mislim da nivo buke ne bi trebao biti presudan faktor. :mrgreen:
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    Na kraju sam ipak uzeo samsung, sinoć sam iščitao dosta materijala i naišao na nekoliko foruma nezadovoljne korisnike wd ks serije, čak se govorilo da je problem u čitavoj seriji sa temperaturom i drugim sitnicama.

    Ovaj samsung i nije tako bučan čak mogu reći da se nečuje nikako:) a o stabilnosti ostaje da vidimo, a tu je i garancija od 2godine.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]

    toliko o toploti KS serije..
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Lazu ti senzori. Pa imas toliko u sobi. :wink:
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    ovo mi je sad sobna temp u par stepeni.. inace mi se temp diska ne razlikuje mnogo od sobne temp.. evo sad geldam nakon nekog kopiranja i snimanja temp je skocila na 34 stepena i nije presla iznad...
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja imam Zamzunga i grije se k'o luud...da mi ne pushe ventilator dostizao bi 50°C (inache sa upaljenim ventilatorom je oko 42°C)
    inace je ovaj moj Samsung iz Spinpoint P serije kao i taj SP2504C