Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na 2.2

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by SpookyMoO, Aug 14, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Dakle,nas kolega Alibegovic me uputio na linkove za update ovoga telefona i sve je ok proslo.Dakle,prvo odradio update oficijelne 2.1,pa onda root sa Leshak Kernel 2.08 i onda iz Recovery-a update na 2.2(SamdroidMod-Froyo-Reborn-V4.zip).
    Nakon pojave deskopta non-stop mi se rusi tastatura i nema sanse da ista kucam.Evo greske koju javlja:
    "The application Android keyboard(process com.android.inputmethod.latin) has stopped unexpectedly.Please try again.

    Pomagajte,googlao sam ali ne nalazim rijesenje.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Aj ljudi moji ne radi ni mreza.Ovo je bilo bez sim kartice.Ubacio sim nista.Odradim PIN i on opet pita pin i kao otkljucava i nista!
     
  3. wragg

    wragg Aktivista

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Jesi li odradio full wipe/clear cache prije nego si stavljao drugi rom?
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Mislis na kon update-a na 2.2??Nisam:-( ustvari nisam to nikako uradio bem mu!Sta sad da radim??
    Smijem li se sada vratiti na 2.1 znaci da sve odradim kao i prvi put pa onda root pa nakon roota wipe cache pa onda novi rom?
     
  5. wragg

    wragg Aktivista

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Ne nakon, nego prije. To radis iz custom recovery-a. Idi ponovo u custom recovery, napravi full wipe svega i onda opet nabaci Samdroidmod.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Legendo hvala ti nije trebao update ponovo brisanje kesa za sada je rijesilo problem jos samo da vidim hoce li mrezu uhvatiti pa javim
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Da, uvijek na prelazu 2.1-2.2 ide wipe data/cache ...

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Radi sad sve ok.Hvala puno obojici tebi pogotovo Alibegovicu.Pozz
     
  9. wragg

    wragg Aktivista

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Ja bih ti preporucio da napravis full wipe, pa onda opet stavis taj custom rom, jer sada nemas nekih programa koji dođu sa njim.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Evo primijetio sam par sitnih bugova.Ima bug sa satom.Nekada samo stane na jednom vremenu i ne mice.Pa nakon izvjesnog vremena se popravi.Znaci,kako sad?Da udjem u recovery,odradim wipe totalni i onda ovaj reborn rom ponovo iz recoverya da ono instaliram sa sd kartice?Je li ovako da odradim?Vjerovatno se ovo sve desava jer nisam nakon roota odradio wipe prije instalacije ovog 2.2!??
     
  11. wragg

    wragg Aktivista

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Da, odradi wipe svega i onda samo instaliraj taj rom.
    To je inace problem tih custom romova. Uvijek nesto ne radi ili radi necega baca force close. Sluzbeni rom mozda ponekad nema toliko mogucnosti kao ti custom romovi, ali barem znas da uvijek mozes uspostaviti poziv i da ti sat uvijek radi kako treba. :mrgreen:
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Evo,odradio.Cini mi se do sada koliko ga cackam da je ono glavno bar ok.
    E sad,trenutno mi je u njemu kartica privremeno od 128mb.Sutra cu kupiti neku od 2 ili 4gb pa me interesuje sada kako da se aplikacije ubuduce instaliraju na karticu a ne na telefon.Koliko sam shvatio trebam u recoveryu da odradim particionisanje.
    Je li problem da ne otvaram novu temu da mi to pojasnite kako da odradim.I jos jedna stvar.Nema mi sada onog switchera kojim sam mogao u jednoj aplikaciji da palim ili gasim sve ove bezicne stvari(gps,wifi,bth).Kako se zove tacno ta aplikacija zna li ko?
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Kad smo kod custom romova neki imaju bugove, sto se tice sata na ovom romu nastimaj vrijeme manuelno i iskljuci automatski update sata sa mreze i restartaj telefon.

    Nabaci app Extended controls, sa tim ukljucis widget i poredas sta hoces na njega, wifi, bt ...

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Hvala puno na infu.Nesto mi se cini da mi sada puno vise na ovom romu bateriju jede,cak dosta vise!?Je li kod tebe takva situacija?

    EDIT: ne reaguje telefon uopste na promjenu time zone.Stavim Sarajevo a na njemu opet stoji central europ.time.Namjestim rucno sve,reboot odradim on opet ide sat u naprijed po toj zoni i nije tacan nikako :(
    I vazda su razliciti onaj na desktopu dok je zakljucan i onaj gore u desnom uglu.Tek kad otkljucas i zakljucas ili ne znam ti sta uradis kao pokaze isto vrijeme...
    BTW kako da instaliram ovu aplikaciju,kroz market(vidim da nije free) ili s neke dr lokacije?

    EDIT2: evo nasao sam widget neki zove se power control,bio vec u mobitelu i ima na njemu gps,bth,wifi,brughtness) s tim da ovo sa satom jos nisam rijesio.Izgleda da je meni ipak opcije bolja sa auto updateom vremena preko mreze jer mi se cini da tako normalno radi :roll:
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Ne znam, meni je taj rom nabacen prije 20tak dana, i vrijeme je OK kad ga nastimam na manual, a kad je na automatic brza po sat vremena.

    Ako ti nije mrsko, probaj SpicagenMod, mada imas cesto nonstop force close poruku, te zaglavljivanje telefona.

    Meni je ovaj Samdroid sa najmanje bugova, prakticno, nista na telefonu nema a da mi ne radi. Ni jedno zaglavljivanje (vadjenje baterije) nije bilo na njemu,
    dok sam to imao i na oficijelnom 2.1 romu.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Velim pukni vrijeme na manual i nastimaj ga, ugasi u upali telefon, mozda isprva nece biti sinhronizovano,
    medjutim kroz par minuta sat se ustali i ne brza vise.
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Pa evo maloprije stavio sve na manual,namjestio ali kazem ti cim ugasim i upalim on ubrza sat u naprijed.Ja onda rucno namjestim i ostavim.I onda,super radi onaj veliki sat na standby-u dok je zakljucan ali onaj gore mali kod mreze gore desno spori i ne pomjera se.Nekad nakon 20min se sinhronizuje sa ovim velikim.Ali veliki je tacan i po njemu radi alarm recimo normala.Jbg,tako je kako je.Valjda ce se novijom verzijom sta popraviti.A kako se stavljaju onda neki dr romovi,isto znaci zip fajl se skine pa na sd i onda iz recovery-a instalacija??
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Da, zip i preko recoverija ga instaliras.

    Velim ti, ostavi na manual malo duze to vrijeme, pa prati sat. Bar do veceras.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Hocu,ne mislim se sad bar u naredno vrijeme igrati sa romovima novim kad sam sad fino sve nastimao.Nek radi ovako,fin je.Primijetio sam da kad udjem u settings i date/time i izadjem sat se popravi..ccc
    Nego kako da stavim da aplikacije stavlja na sd karticu?Haj vidjecu to negdje da skontam ako je neka pegla da ne objasnjavate ovdje.
    Hvala svakako najljepsa

    EDIT: Znas sta je naveci problem??Baterija je kriticna sada!Samo sto ju je napunio,a nista nije ukljuceno,ni gps,ni wifi,ni bth,ni 3g a za 5 min je spala na 84% u pm.Ne znam sad da li da vratim na 2.1??Jbg ovo je vec problem veliki
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Idi wipe battery stats u recoveriju pa vidi kako stoji baterija. Gotovo na svakom romu ja punim telefon svaki dan.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk