Samsung - valja li to sta?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Vedo, May 9, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne uzima se mob zbog kamere. ionako je svaki drek po tom pitanju bez obzira na rezoluciju senzora...
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ne uzima se iskljucivo zbog kamere ali jarane ako ima 3.2MP kameru mogli su i napraviti software i hardware koji ce da radi normala a ne ko' da se teli kad listas slike...
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    zato je tu N73 koji je benchmark za mobitele s kamerom... kad je sta na samsungu valjalo od dizajna... :roll:
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    samo da ia koju kazem

    samsung ti je ukratko zensi telefon i to je tako, samo njima mogu da ne smetaju bagovi i sr@nj@ s takvikm telefonima

    recimo d600 je ekstra ali.. prvo vibrira pazvoni (sto je opce poznato kod njih) jako spor, kamera sa dosta suma i nisu prikladni za flesovanje.. ima 2 zvucnika a 10 puta se bolje kod mene k750 cuje nego ta dva zvucnika.. igre jednostavno ne mozes pokupit od bnekog samo sa neta, ka cak i 90 % slucajerva kad preko kabla skidas da ih ne mozes instalirat..

    ukratko oni maju naj bolji dizajn i dispel sa cak 16 miliona boja (ako ne lazu.. a covjek razlikuje 10 miliona a oni nabili 16., al nema veze.. )

    d900 je teza sminka, da, i zvoni i vibrira i ima zakljucavanje fajlova ali ja mi nebi ni matrke dao... nema sanse, peder na kvadrat, dovoljno je da ti musica sleti na tipku pa da ti se javi na poziv (mislim u djepu nije siguran) tako da, ako kupis njega kupi i onu torbicu pedersku po mogucnosti rozu :mrgreen: ako mislis na 3 mp kiameru, nije to to kako kazu...

    ja bi razmislio oko n73, k800, n80.. ako uzmes n73 displej plafon, sw je brz i nije toliko spor, kamera ima malu manu, tacnije neki logaritam gdje dodaje neke boja pa tako da ne ispadne kako treba

    a k800 je jednostavno receno foto aparat i ima naj bolji blic medju telefonima.. displej je odlican i ako je manji od n73 ali je sw dosta brzi
     
  5. neko

    neko Aktivista

    ja sam kupjo 6300(nokia) prije par dana...i mislim da je jedan od najbolje dizajniranih telefona...svak ko je imalo cackao rekao je da je fenomenalan...samo mu kamera snima CIF formate...a ostalo je mrak!!!
    tako da ako ne kupis te samsove pogledaj i ovu nokiu... :mrgreen: :mrgreen:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    syss je otišao na gay side... imam odnedavno samsung e250 i stvarno sam ugodno iznenađen (uzeo sam ga isključivo radi akcijske cijene od 1kn).
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i ja sam na Motoroli L7v, ali nisam toliko gay da opet uzmem Zamzung... :mrgreen:
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja sam na SE K510i... Za pare koje sam ga platio prezadovoljan sam...

    Sto se tice Samsunga ja to nikako nebi uzimao pored Sony Ericssona i Nokie... Stvarno ima finih modela, jos ako se ima i para onda nemozes pogrijesit :D Ove N serije nisu lose a i K800 je isto ljepota (evo ima sad i ovaj K810 i mislim da on ne tog joysticka, mada mi se nesto nesvidjaju one tipke koje su poceli furat sa par modela) Obaevzno uzmi joysticke u obzir ako budes isao na SE... Ja licno vise NIKAD necu kupit mobitel sa joystickom... Kolko god ga cuvo on mora kad tad otic, il pocet stopat u jednu stranu... A onda to nikako nevodi na dobro...
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja bi najradije uzeo N73 samo radi onog dispeja i izgleda, prejak telefoncic, ali zao mi dat 600 KM za polovan mob :roll: Evo izletio mi je D900 za 250 KM, pa ujutru zovem lika da to zavrsimo, pa ak bude bas toliko gay, curi ga dat a maznut njen N70 :lol:
    Jedno pitanje: Moze li taj D900 u isto vrijeme da zvoni i vibrira? najveca glupost koju je ugradivao Samsung u svoje modele je nemogucnost istovremenog drndanja i zvonjenja :evil:
     
  10. dHM

    dHM Aktivista

    mislim, a gotovo sam i siguran da ne moze. moze ono prvo da vibrira par puta, pa onda da zvoni, sranje :?
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vedo - N70 ima vise raspolozivog rama od N73 pa uzmi i to u obzir kad ga budes "maznuo" od djevojke. :wink:
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    i ja sam neki dan gledao tu 6300 dobar telefon. koliko kosta? i cudi me da su mu rezoluciju snimanja ostavili qcif.. kad 62xx i skoro sad svaka ima 640x480 rezu snimanja.. ova moja 320x240 :(
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    :roll: pa sta je sada, moze li zvoniti i vibrirati u isto vrijeme ili ne? :roll:


    @Bahamut: Ma davno sam se ja furao na Symbian telefone, ev imam na kompu oko 3GB softvera, igrica i tema za njih, al isfura sve, sada mi treba samo kakav telefon da lijepo izgleda, da brzo radi i da slusa :wink:
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    symbian telefoni su meni jedino slusali u svaka doba. svi ostali "propietary" operativni sistemi su drek. samo je bitno jednom dnevno telefon rebootati i to je to. i mene je "isfuralo" ali kad sam vidio ove sirotinjske operativne sisteme, lako mi se opet "nafurati".
    opet kazem - N76 je telefon kojeg sam godina cekao.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    d900 ...ne mozes stavit mp3 za zvono (tako kazu) samo one gotove, poruke koje saljes se ne sacuvaju nego ima neka retardirana opcija za to, ne moze da ti stoji sat kad je zakljucan, a nisam siguran jel prvo vibrira pa zvoni, neki kazu da je tako kao i kod d 600 a neki kazu da moze i vibrirat i zvonit ali je stalno ukljucen "ascending" (postepeno pojacavanje melodije zvona) nemas opciju kad slikas da odma slike smjesta na karticu mego uvjek smjesta na mem telefona, ekran je jako jako osjetljiv, brzo ode flet kabl..

    ne znam, puno je tih sranj oko d900 i opcenito samsunga, necu reci da su za bacit ali.. ja ga nebi
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ovo za zvono je istina, samo sto nije glavni ringtone u pitanju (onaj za pozive) vec za poruke - ne moze se mijenjati. postepeno pojacavanje takodjer...
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    sta sad hoces da kazes, moze li ili ne moze glavni ringtone svirati (nemora MP3, mogu i defaulti) i vibrirati u isto vrijeme bez tog postupacnog pojacavanja? Ma nista, otici cu u ponedeljak ako Bog da u kakvu radnju i da provjerim ja to uzivo. U slucaju da nemoze - nista od Samsunga :evil:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ringtone za pozive mozes mijenjati, ali one za poruke ne. samsung uvijek ima ukljuceno postepeno pojacavanje zvonjenja koliko znam ( dok sam ih ja kupovao tako je bilo ). a isto tako stalno vidim da jednom zavibrira pa onda pocinje postepeno da se pojacava. dakle dobitna kombinacija za mnogo propustenih poziva. :mrgreen:
    al najbolje ko sto kazes, otidji pa probaj uzivo, ali vidi neke recenzije po netu. preporucujem http://www.mobile-review.com/review-en.shtml
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, hvala ti puno ;)
     
  20. pac

    pac Komšija

    ma uzmi ti kakvog simb... vidis i sam kakvo je sranje od telefona ovaj samsung a i nevjerujem da ti se zuri tako kad tad moze ti izletiti n70