sapphire 4870 toxic.

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by xardas, Nov 10, 2008.

  1. xardas

    xardas Novi član

    sapphire 4870 toxic da li je ima na BiH trziztu i koja je cjena?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Sapphire kartice se mogu naci u Ingelu (ingel.ba), a cijena bi se trebala okretati oko 600-650KM.
     
  3. xardas

    xardas Novi član

    pa dobro za ono sto nudi nije ni skupa,znam da je ona gainward 4870 gold sample 550km a jako je mala razlika izmedju nje i 4870 toxic.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Bolje uzmi HD4870X2 (jaca je od 2x HD4870). 940 KM u PCPlusu.
     
  5. xardas

    xardas Novi član

    ali kod nje nije sredjeno hladjenje,ipak ova sapphirova ima vaporx-ov cooler i temperatira drasticno snizena.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Onda sacekaj da u PCPlus dodje Gainward Rampage 4870X2 GLH. :mrgreen:
    Tu Vapor-x da zestoko naklokas (dvije, u CFX-u), opet ne mozes stici HD4870X2 na stocku, zbog cinjenice da HD4870X2 ima vecu kolicinu memorije, kojom RV770 cip dobro barata i koja mu pomaze na visokim rezolucijama i antialiasingu.
     
  7. xardas

    xardas Novi član

    dobro buraz necemo ici iz krajnosti u krajnost :D
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    samo ti govori cinjenice :wink:
     
  9. Ostraq

    Ostraq Guest

    Jel' ovo iz iskustva ili "onako", koliko znam postoje i HD4870 sa 1gb memorije. Bas zbog hladjenja nisam isao na X2 karticu nego sam uzeo dvije "obicne 4870", i sto se tice rezultata, mozda i da se pohvalim, trenutno 16. Vantage rezultat na hardware.info benchmark listi (ako me u trenutku pisanja ovog posta vec neko nije potisnuo): http://www.hardware.info/nl-NL/benchmarks/cmlxYZ0/view/ http://images.hardware.info/usersys/ben ... 119-11.jpg

    p.s. frisko postavljen drugi Accelero:
    [​IMG]-[​IMG]
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Naravno da postoje HD4870 od 1GB, samo sto ih nema narocito mnogo ni u svijetu, a kamoli u BiH.
     
  11. Ostraq

    Ostraq Guest

    Za dostupnost u BiH nisam siguran, mada mislim da bi Genelec to mogao nabaviti, a ovamo zapadnije ih se moze naci i to u ukusima" Cluba3D, Sapphire-a, Gainward-a i Asus-a. I to bez velikih problema. Samo da napomenem da su 1GB verzije trenutno skuplje za C3D - 25€; Asus i Gainward 30€, a Sapphire cak 40€
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa zato bolje uzeti jednu 4870X2 za 940KM nego 2xHD4870 za po 620 (ili koliko) maraka.

    Edit: Fino ti ovo izgleda. :) Poznata mi ploca... ah da imam je i ja :mrgreen:
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Na kojem ti monitoru uopce planiras da se igras?
     
  14. Ostraq

    Ostraq Guest

    @hurma... - Ako mozes trpiti buku onda je vjerovatno bolje. Meni se ova alternativa vise svidja, odlicni rezultati a sve je super-tiho

    @Enis - Imam vec 24" ako se pitanje odnosilo na mene
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Mislio sam na ovog momka sto je otvorio thread, kod tebe za igranje na 19x12 high, dvije 4870 mogu pomoci :)
     
  16. GW

    GW Moderator

    A ona 3 ventilatora na memoriji su pravo tiha. :)
     
  17. Ostraq

    Ostraq Guest

    @GW - meni govoris??? Dominator je vise nego tih, jedino ako ti smatras da se mora vrtjeti na 5000 obrtaja onda je to nesto drugo.Ja koristim i fan controller, tako da su svi ventovi podeseni na meni prihvatljiv omjer tisina/hladjenje. Licno mi je tisina vrlo vazna, ako nesto nije tiho ili ga tihim ne mogu napraviti onda i ne kupujem!