Sapphire ATI Radeon HD 4650 - bučna ili ne?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by MadbaLL, Jul 30, 2010.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    čitao sam dosta po netu da su neke serije sapphire radeona dosta bučne, pa me zanima jeli ima neko iskustva s ovim modelom i kakav je po pitanju decibela? :)
     
  2. nVidia

    nVidia Aktivista

    imao sam asusovu 4670 sa zalmanovim kulerom, bila je veoma tiha a i nije se grijala, max 50 stepeni.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja jednom jeo jednu kiselu jabuku, a jednom slatku krusku. :lol:

    Nigdje veze.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    za te radeone sa zalmanom se dobro zna da su poprilično tihi.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    e pa ne znam. ali na jedno 2-3 mjesta na netu sam pričitao da je kod nekih sapphire modela radeona serije 4 noise level poprilično visok. znači isključivo sapphire kuleri.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    :smt005 brate dragi imas reviewe na google gotovo svakog moguceg modela 4650
    valjda se po cooleru zna kakve su njegove performanse i noise level. Jer se gotovo na svim grafickim tog ranga koristi isto ili slicno hladjenje u zavisnosti od proizvodjaca
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moj komentar je bio za post iznad mog, "imam ja Gigabyte HD4670 sa Zalmanom, pravo tiha", a pitanje se odnosi na Sapphire HD4650.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    brate dragi, dobro znam šta piše po internetu :smt006

    pitao sam da li neko od raje ovdje ima iskustva s navedenim modelom od sapphirea i jeli tačno da mu je noise level visok, čisto da potvrdi ili negira to što pišu po netu.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    cuj vec sam ti rekao
    zavisi koji je proizvodjac i koji je tip kulera
    Daj ti nama tacan model kartice koju ti zelis uzeti mi cemo tebi reci je li to hladjenje bučno ili ne
    simple as we say
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo konkretno da ne može biti konkretnije :D:

    Sapphire ATI HD4650 512MB DDR2 HDMI DVI LITE 11140-41-20R

    Sapphire ATI HD4670 512M DDR3 HDMI/DVI/VGA LITE 11138-33-20R
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Od te dvije grafe,da je 4650 ddr2 silent a 4670 ddr3 bucna kao usisivac trebas uzeti 4670 sa ddr3 i uzivati u performansama,a ako stvarno bude toliko prebucna stavi na nju Accelero S2 koji je oko 30km i hladice je pasivno bez problema i bit ce necujna.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    imao sam gigabyte 4670 1gb ddr3. ne samo što se nije puno grijala (load do 55˙C) već je bila gotovo nečujna tako da sam ponekad pomislio da je vent otkazao a sapphire je poznatiji po boljim hlađenjima i buci pa ti sad vidi.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a kakvi su asusovi modeli ovih kartica? vidim da pc shoop nudi ove modele ali asus (i jeftiniji je). naravno, pitanje se odnosi na kvalitet i noise level u poređenju sa sapphireom.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa kontaj kod njega košta 120KM, ako i ne bude nešto možeš uvijek uzeti s2+30KM dakle total 150KM što je opet jeftinije nego u radnjama sapphire a hladnije i tiše.
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ma ne bih to radio... zanima me konkretno sa stock hlađenjem šta je bolja investicija, kod pc shoopa ta asusova ili sapphire u radnji.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    mislim da je sapphire dere kada je buka u pitanju ali će ti sapphire u radnjama biti 150KM naviše dok za 220KM kod Pcshoopa možeš uzeti gigabyte 4870 koja je mnogo jača.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    HD4650 je kartica sporija od HD3850 256MB, nikako ti je ne bih preporucio. A HD4870 sa cijenom od 220KM je komotno 3 puta brza kartica, a "samo" 100KM skuplja.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad smo vec kod 3850 256 ima nova sa 2god garancije u neutrinu u TZ,MSI OC verzija sa nekim custom hladdjenjem,ne cuje se ziva za 135km.A jaca je ona i od 4670 osim kad se pretjera sa AA ali tad su vec obje neupotrebljive.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    šta znači "sapphire je dere kad je buka u pitanju"? mislim ono malo je dvosmisleno :). hoćeš da kažeš da je sapphire mnogo tiši od tih asusovih?
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    sapphire je tiši. neka me isprave ako griješim. e sad koliko je tebi bitna buka u odnosu na performanse? meni je fps broj 1 sve ostalo je sporedno, eventualno potrošnja radi napojne. buka se uvijek može naknadno riješiti ili dodatnim tihim coolerom koji nakačih na stranicu kućišta nasuprot grafe, zamjena paste i na kraju zadnje kupovina kakvog kvalitetnijeg venta ali do toga nikad nisam došao.