savijet za HDD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by anselmo, Feb 2, 2013.

  1. anselmo

    anselmo Novi član

    Pozdrav svima !

    Zelim promijeniti trenutni HDD,maticna je Asus p5kpl, pc koristim za multmediju i igranje.
    Za oko mi je zapeo:SEAGATE HDD Desktop Barracuda 7200 (3.5'',1TB,64MB,SATA III-600) 160 km
    ili druga opcija : WD Caviar Blue 500 GB; WD5000AAKX, 16MB SATA3, 3,5", 7.200 rpm-130 km
    ima li neko iskustva sa ovim diskovima?
    preporuka ili ne !?
    druga stvar je savijet za kopiranje kompletnog sistema (win 7 64) sa diska na disk.preporuka programa?
    hvala unaprijed !
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Taj Seagate je vjerovatno ona "green" verzija pa je malo sporiji za sistemskog. Taj WD Blue je ok, ali eto razlika u cijeni je mala, treba razmisliti :)

    Savjet je da ne kopiras sistem sa diska na disk osim ako imas strasno dobar razlog :D
     
  3. anselmo

    anselmo Novi član

    evo trazim po netu,nigdje nema da je -green- mislio sam kopirati cijeli sistem jer zelim stari hdd prodati.sve odlicno radi pa nema potrebe ponovo sve instalirati.malo mi je cudno da je samo 30 km razlika,ipak je kapacitet dupli.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ma to je disk za storage, nije za sistemskog. Ali zavisi kakav ti je taj sad, mozda ce ti ovaj biti brzi svakako :)
     
  5. anselmo

    anselmo Novi član

    trenutno je neki wd 160 gb,7200 ne mogu naci detaljan info o njemu.star je 4 godine,ovi su garant bolji.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Mislim da ti je za "sistemski" dovoljno to što imaš. Ako misliš da se ponoviš jedino da ganjaš kakav SSD a ovo što si naveo to tije bolje da koristiš ko "magazu" i ako uzimaš uzmi kakav od 1TB
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Imam WD Blue od 1 TB i nikad nisam cuo glasniji HDD. Imam "more" giga podataka i opet ostane brdo prostora, vise od 500 Gb uglavnom...

    Neke podatke vise volim imati na DVD-u, nego na HDD...udje virus ili crkne HDD i nemas nista.

    Drugo, imas internet pa mozes gledati free filmove, slusati muziku itd...tako sam ocjeni potrebu za 1 TB diskom...

    Imao sam Hitachi deskstar od 500 Gb i bio je haos tih, ali koristim i neke starije WD od 500Gb, pa pretpostavljam da je vecina 1 TB diskova bucna i da sa 500 Gb vecina moze biti rahat.

    Kada bi sebi opet kupovao HDD, trazio bi 2x320 Gb ili 1x500 Gb, 7200 rpm, sata3 ili / i SSD.

    Evo bas gledam WD blue sata3 od 320 giga = 80 KM...pa kupis dva, jer mislim da bolje imati vise diskova sa manje prostora :)