1. sta da imas?? :smt003

    poslusaj dog-a,on je ovdje bog i batina.....mjenjaj procesor,i nadji core 2 duo...imas ovdje negdje topic od nekog lika koji prodaje procesore i koji fakat ima dobru ponudu...ako nije laznjak :D
     
  2. dadooo

    dadooo Novi član

    ok...a kakav procesor da uzmem koliko gigaherca??
     
  3. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Da bi dobio odgovor na pitanje prvo napiši konfiguraciju koju već imaš pa će ti neko predložiti nešto,
    ovako nećeš ništa postići, i bez tih silnih upitnika druže ako može. :wink:
     
  4. dadooo

    dadooo Novi član

    konfiguracija mi je jadna..amd sempron 1.6ghz..nvidia geforce 6150se..1gb ram..maticna asrock k8nf6p-vsta ,eto..sta preporucate?
     
  5. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Koliko si para spreman dati za procesor? Uzeti jos 1gb rama, maticna ti vise ne podrzava, a i ta integrisana grafa nije neka sreca.
     
  6. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Matična je stara i čini mi se da je socket 754 tako da si ograničen sa nadogradnjom CPU -a. Negdje si već postao a ja ću ti odgovoriti ovdje, ta ploča ne podržava nove dual core, triple core, quadove i ostalu AMD ergelu jer su oni AM2, AM2+ socketi.

    Moja procjena je da je u tvojoj situaciji najbolje ići na zamjenu kompletne konfiguracije, mijenjati znači u cpu+mbo+ram i nabaviti pristojnu grafu.
     
  7. dadooo

    dadooo Novi član

    pa vidio sam neki amd athlon 64 x2 7750 dual core za nekih 400 kn... i mislio sam uz to i uzet hd4670...uzet cu jos 1gb rama sigurno... a znam ova integrirana mi je dosla sa pllocom..jbg
     
  8. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ne ide taj cpu na tvoju ploču. Pročitaj moj post iznad.
     
  9. dadooo

    dadooo Novi član

    pa koliko bi me to kostalo??
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa sad, najbolje ti je da skupis jos para i kupis sve komplet novo...
     
  11. dadooo

    dadooo Novi član

    pa koliko?grafa i procesor bi me kostali oko 900 i nes kn a ovo ostalo neznam..
     
  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Zavisi koliko imaš novaca, računaj da je to gotov kao sklapanje nove konfiguracije.
    Neka kombinacija ploča+cpu 250 KM + ram 35 KM + ta 4670 kartica oko 160 KM.
    Možeš ići na Intel ili AMD zavisi od tebe, a možeš nešto polovno od toga nabaviti.

    Evo ti neki vodič za komponente:
    viewtopic.php?f=13&t=7887

    Edit: Čini mi se da računaš u kunama a moje je u KM da ne bude zabune.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. dadooo

    dadooo Novi član

    tih 250 km je koliko kn xd?hvala
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Oko 950 kuna
     
  15. dadooo

    dadooo Novi član

    taman..do krizme u 6 mjesecu ce se jos to snizit vjerujem.. i cijena procesora i grafe ce se snizit vjerovatno..xdtak da ce doci manje.. sveukupno oko 1000kn?
     
  16. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Mlad si čim krizmu čekaš. :mrgreen:

    Ne znam kakve su tamo cijene ali svakako te neće izaći ispod 1200 kuna jer moraš i ploču mijenjati. :wink:
     
  17. dadooo

    dadooo Novi član

    a znam ali sad procesor amd athlon 7750 x2 dode oko 449 kn a hd4670 dode oko 540 kn..a neka nova ploca bi me kostala isto oko 400-500kn jel tako??
     
  18. dadooo

    dadooo Novi član

    e da i jel bi sa tim procesorom kojem je jedan jezgra 1.8ghz..jel bi sa tim procesorom i hd4670 mogo napokon igrat jeb...crysis warhead na high ili tako nesto?
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo sa konfom iz mog siga crysis warhead ide jedva igrivo na high na 1680/1050 od 25 do 40fps u DX10,na XP-u na DX9 je nesto bolja situacija tako da ne mozes ocekivati bas previse od te tvoje kombinacije.Jedino na 800/600 ima da przi :mrgreen:
     
  20. dadooo

    dadooo Novi član

    aha..ja sam mislio sa dva giga rama i ovim ostalim da ce biti bez problema jer mi je 25-40 fps-a presuperrr...i jos cu igrat na rezi 1024/768 tak da ce mi biti jos malo veci fps..xd
    nadam se da ce sve biti u redu....a jer bi mi maticna mogla podrzat graficku? asrock k8nf6p-vsta